Facebook Pixel

Кабмін змінив регулювання на ринку палива: ціни на АЗС зростуть

Для боротьби з дефіцитом пального, що виник у багатьох регіонах, уряд дозволив операторам АЗС без обмежень встановлювати ціну на «брендове преміальне» паливо за умови, що вони також продають паливо за цінами, що регулюються державою.

Відповідну постанову №488 від 29 квітня оприлюднено на сайті уряду 30 квітня.

Раніше роздрібні ціни «брендового преміального» пального не могли перевищувати регульовані державою ціни на «звичайне» паливо більш ніж на 5%.

У розрахунку регульованої ціни також збільшено витрати на зовнішнє логістичне забезпечення – з $50 до $80 за тонну.

Також у ухвалі зафіксовано анонсоване урядом підвищення максимальної торгової надбавки до середньої роздрібної ціни дизельного палива, що реалізується АЗС, з 5 до 7 грн/літр, для бензинів – з 4,55 грн до 6,5 грн/літр.

Контекст Коронавірусний карантин діє в Україні до 31 травня 2022 року. На цей період уряд постановою № 474 від 14 травня 2021 року встановив механізм регулювання роздрібних цін на звичайний бензин та ДП.

15 березня Верховна Рада ухвалила закон, яким скасувала акцизи на пальне та знизила ПДВ на операції з паливом з 20% до 7%. Згодом Кабмін ухвалив постанову, яка дозволила обіг у країні палива «Євро 3» та «Євро 4».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉