Facebook Pixel

Боротьба з паливною кризою: Кабмін збільшив маржу для АЗС на 40%

Кабінет міністрів 29 квітня збільшив граничні рівні торгової надбавки до середньої роздрібної ціни дизельного палива, що реалізовується АЗС, з 5 до 7 грн/літр, для бензинів – з 4,55 грн до 6,5 грн/літр. Про це написав представник Кабміну у парламенті Тарас Мельничук у своєму телеграм-каналі.

Декількома годинами раніше перший віце-прем'єр – міністр економіки Юлія Свириденко повідомила, що відчутний дефіцит пального на АЗС в окремих регіонах України, що утворився цього тижня, пов'язаний з ударами ворога протягом останніх трьох тижнів по паливній інфраструктурі України, проте його буде ліквідовано протягом тижня.

«Оператори мають законтрактовані обсяги на території Західної Європи. І зараз ми вирішуємо питання щодо їх завезення на територію України», – зазначила вона.

Свириденко попереджала, що ситуація, що склалася, призведе до незначного подорожчання нафтопродуктів. «Це пов'язано насамперед із вищою ціною логістики через складні маршрути та використання декількох видів транспорту.»

Нагадаємо, 24 квітня Мінекономіки встановило, що з урахуванням торгових націнок максимальна ціна на «звичайний» бензин для його продажу через мережі АЗС на кінець квітня не повинна перевищувати 34,1 грн/літр, на «звичайне» дизпаливо – 38,66 грн/літр.. Наразі ці ціни зростуть на 2 грн.

Контекст Коронавірусний карантин діє в Україні до 31 травня 2022 року. На цей період уряд постановою № 474 від 14 травня 2021 року встановив механізм регулювання роздрібних цін на звичайний бензин та ДП.

15 березня Верховна Рада ухвалила закон, яким скасувала акцизи на пальне та знизила ПДВ на операції з паливом з 20% до 7%. Згодом Кабмін ухвалив постанову, яка дозволила обіг у країні палива «Євро 3» та «Євро 4».

26 березня уряд обмежив ціну на преміальні (брендовані) сорти палива. Тепер вона не може перевищувати ціну звичайної більш ніж на 5%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉