Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мінекономіки представило головні засади плану економічного відновлення України

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Перший віце-прем'єр – міністр економіки Юлія Свириденко на міжнародній конференції «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства» представила засади плану економічного відновлення України, над яким працюють уряд, експерти та бізнес-асоціації.

«Післявоєнне відновлення України буде одним із наймасштабніших проектів з часів плану Маршалла. Його реалізація стане справою всього цивілізованого світу, адже ми сьогодні боремося не лише за себе, а й за глобальну безпеку», – сказала вона.

Принципи, що ляжуть в основу плану:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  1. Повний доступ до ринків ЄС та «Великої сімки». Це допоможе виробникам інтегруватися у світові торгові ланцюжки та збільшити експорт. Великобританія та країни Євросоюзу вже оголосили про відміну імпортних мит на українські товари. Уряд очікує аналогічних дій із боку США, Японії, Канади.
  2. Набуття статусу кандидата, а потім повноправне членство в ЄС. Кандидатство надасть Україні доступу до структурних фондів ЄС, що буде суттєвою підтримкою.
  3. Побудова економіки за принципами дерегуляції та лібералізації.
  4. Налаштування логістичних маршрутів у західному напрямку. Уряд працює над розширенням їхньої пропускної спроможності.
  5. Перехід від експорту сировини до переробки у галузях, що дають найбільшу експортну виручку.
  6. Розвиток вітчизняного ВПК, зокрема за рахунок трансферу військових технологій. При цьому military-tech буде драйвером розвитку для цивільних секторів економіки.
  7. Самодостатність енергетики досягатиметься збільшенням видобутку власного газу та розвитком атомної енергетики. За 3-5 років цілком реально здобути енергетичну самостійність.
  8. Кліматична модернізація. Створення нових об'єктів у різних галузях промисловості має враховувати принципи «зеленої економіки».
  9. Локалізація щонайменше 60%. Це дасть поштовх економіці, створить нові робочі місця, пожвавить підприємницьку активність.

«Для втілення масштабних проектів нам потрібно розвивати партнерство з країнами «Великої сімки» та ЄС у режимі трансферу технологій та доступу до фінансових ресурсів. Одним із ключових підходів може стати надання державами гарантій своїм компаніям для інвестування в Україну», – додала Свириденко.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Важливою умовою є максимальне відновлення транспортної та соціальної інфраструктури України за 24 місяці.

Коментарі

Всі новини