Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. підготувало добірку останніх повідомлень про це на 2 травня.
Економіка
«Газпром» прозвітував про видобування та постачання газу за січень – квітень:
- компанія видобула 175,4 млрд куб. м газу, що на 2,5% менше, ніж торік;
- постачання на внутрішній ринок знизилися на 3,7%. Одна з причин цього – тепла погода в лютому;
- експорт до країн далекого зарубіжжя становив 50,1 млрд куб. м, що на 26,9% менше в річному вимірі. У компанії зазначили, що продовжують постачання в «повній відповідності до контрактних зобов'язань»;
- обсяг експорту газу до Китаю зріс майже на 60% проти показників минулого року.
Фінська компанія Fennovoima розриває контракт із «Росатомом» на будівництво АЕС «Ханхіківі-1».
Індійська Tata Steel, що входить до топ-10 світових виробників сталі, припиняє закупівлю російського вугілля. Причина — санкції, що ускладнюють роботу з постачальниками та банками з Росії.
Corteva - велика компанія з виробництва сільськогосподарських хімікатів і насіння зі США — вирішила вийти з РФ. Вона розробляє план припинення виробництва та бізнес-діяльності, а раніше зупинила нові продажі.
Судові пристави вирішили стягнути з Google несплачений штраф у розмірі 7,2 млрд рублів. Компанію ще в грудні покарали за відмову видаляти заборонену в Росії інформацію.
Bureau Veritas, французька інспекційно-сертифікаційна компанія, друга за виторгом на світовому ринку сертифікаційних послуг, скоротила свій бізнес у РФ у своїх основних секторах: суднобудуванні, аеронавтиці та сировинних товарах.
Путін підписав указ, який із 2025 року забороняє держорганам, держкомпаніям і стратегічним підприємствам використовувати засоби захисту інформації, вироблені в «недружніх» країнах. Органи та компанії зобов'язали забезпечити «безперешкодний доступ» до ресурсів для співробітників ФСБ.
У березні росіяни забрали з банків валюту майже на $10 млрд, повідомили в ЦБ.

AmRest Holdings - один із найбільших європейських операторів кав'ярень і ресторанів швидкого харчування — зупинив роботу на російському ринку. Компанія управляє мережею з 2,2 тис. ресторанів, включно з франшизами KFC, Pizza Hut, Burger King і Starbucks.
Фінська компанія Aspo вирішила відмовитися від операцій свого підприємства Leipurin у РФ, Білорусі та Казахстані. З Leipurin працюють компанії хлібопекарської, молочної та м'ясної промисловості, а також виробники напівфабрикатів і готових страв.
Санкції
Євросоюз може запровадити заборону на імпорт російської нафти до кінця 2022 року, а до цього поступово обмежуватиме постачання. Крім того, ЄС може включити до шостого пакета санкцій проти Росії обмеження на купівлю нерухомості та роботу хмарних сервісів.
Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що для скасування санкцій проти Росії припинення бойових дій недостатньо. Обмеження може бути знято лише у випадку, якщо Росія виведе свої війська з території України.
Нова Зеландія ввела санкції проти 170 сенаторів і 6 підприємств РФ.
Суспільство
Росію не допустили до участі в заході ЮНЕСКО, присвяченому Всесвітньому дню свободи друку.
Жителі Москви поки що не наважуються на літню оренду дач через невпевненість у майбутньому. Сезон заміської оренди цього року дуже затримується — зазвичай пошуки будинків розпочинаються в лютому — березні.
Рієлтори почали продавати особняки росіян у Лондоні з великими знижками. Їхні власники хочуть обміняти нерухомість у Європі на житло в Дубаї, пише Financial Times.