Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн та міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. підготувало добірку останніх повідомлень про це на 30 квітня.
Економіка
Мінфін заявив, що виконав зобов'язання щодо державних єврооблігацій, розплатившись у доларах. Валюту (близько $650 млн) було взято з резервів, що збереглися на території РФ. На початку квітня РФ не змогла виплатити купони за держборгом у валюті та розплатилося в рублях, після чого рейтингові агенції попередив про загрозу дефолту. Для переведення задіяли банк «Дом.РФ», який потрапив під західні санкції.
Тим часом Сбербанк, який знаходиться під блокуючими санкціями, вирішив виплатити купони за двома випусками своїх корпоративних доларових облігацій у рублях. Найближча дата купонного платежу щодо євробондів – 29 квітня, а наступна – 23 травня. Інвестори з країн, що приєдналися до санкцій проти Росії, отримають свої рублеві виплати на спеціальні рахунки, конвертувати з них кошти у валюту можна лише з дозволу російської влади. Раніше цей механізм використав для виплат за доларовими євробондами ВТБ, який також потрапив під блокуючі санкції.
Глава ЦБ РФ заявила: зняти достроково обмеження для придбання населенням готівкової валюти навряд чи можливо.
Виробник мармеладу Haribo вирішив зупинити постачання до Росії. Рішення компанії означає відхід з російського ринку.
Адміністрація США обговорює плани, як полегшити отримання віз для висококваліфікованих російських фахівців. Залучаючи таких фахівців, США хочуть послабити російські високотехнологічні ресурси та зміцнити свою економіку та нацбезпеку.
Уряд Німеччини планує ухвалити закон, який прискорить будівництво терміналів для прийому зрідженого природного газу, що необхідно для зниження залежності ФРН від постачання енергоресурсів із Росії.
Початок перевезень на електричних річкових трамваях по Москві-ріці відклали. Причина полягає в тому, що через санкції довелося терміново шукати альтернативних постачальників обладнання. Насамперед проблеми виникли з «мозками для процесора», який управляє роботою акумуляторних батарей суден.
Санкції
Євросоюз може вже наступного тижня схвалити поетапну заборону російської нафти. Нафтове ембарго стане найважливішим заходом у шостому пакеті санкцій, переговори за яким веде Єврокомісія.
Суспільство
Державний ВЦВГД опублікував дані опитування щодо ставлення росіян до Євросоюзу. У 2022 році різко зросла частка тих, хто ставиться до Європи погано: у 2021 році їх було трохи більше чверті, а зараз більше 60%.

Санкції ФІФА та УЄФА змусили Російський футбольний союз шукати альтернативні шляхи розвитку. Серед них є і так званий «внутрішній сценарій», за якого збірна гратиме виключно товариські матчі із «дружніми країнами», клуби яких включать до національного чемпіонату. Розглядається також і перехід до Азіатської конфедерації футболу.
Російські користувачі зажадали від Apple 90 млн рублів через припинення роботи Apple Pay у Росії. Вони стверджують, що після відключення платіжного сервісу цінність їхніх iPhone знизилася.
Команда Virtus.pro розірвала контракт з гравцем, який намалював символ Z на міні-карті прямо в ході матчу з Dota 2. У Virtus.pro пояснили своє рішення діями, «негідними професійного гравця, які призвели до дискваліфікації команди з турніру та завдали колосальної шкоди відносинам клубу з міжнародною кіберспортивною спільнотою».