Facebook Pixel

Стефанчук закликав дві сторони фракції «Голос» знайти компроміс

У «Голосі» не можуть визначити, хто є керівником фракції. Фото: Кузьмін Олександр/УНІАН

У «Голосі» не можуть визначити, хто є керівником фракції. Фото: Кузьмін Олександр/УНІАН

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук закликав дві сторони фракції «Голос» знайти компроміс щодо свого керівництва. Про це він сказав на засіданні погоджувальної ради лідерів фракцій і голів комітетів парламенту.

Він пояснив, що через невизначеність у цьому питанні є незрозумілим, хто на погоджувальній раді має виступати від цієї фракції. Стефанчук також додав, що розуміє, що це внутрішні справи партії і ні він, ні лідери інших фракцій не можуть втручатися.

Спікер Ради зазначив, що вже понад місяць веде переговори з представниками двох частин, на які розкололася фракція, щоб знайти порозуміння.

Telegram Logo

Відповідно до регламенту на засіданні погоджувальної ради від фракції має виступати її керівник. Але фракція «Голос» розкололася на дві частини, у кожній з яких стверджують, що саме її представник є головою фракції. Одна частина фракції вважає, що це Ярослав Железняк, а інша, що це виконувачка обов’язків голови фракції Олександра Устінова. Зрештою сьогодні на погоджувальній раді загальний час для голови фракції було поділено на два.

Контекст. Рік тому зі складу «Голосу» вийшов лідер партії Святослав Вакарчук — він склав мандат і залишив лави політсили. 7 червня 2021 року партію через незгоду з позицією нового керівництва в особі Кіри Рудик залишив шоумен Сергій Притула. А 9 червня нардепка Бобровська заявила українським ЗМІ, що не менш як 10 нардепів можуть залишити партію вже найближчим часом.

Згодом десять депутатів від «Голосу» заявили про розкол фракції. Вони вирішили створити власне об'єднання, водночас залишаючись у складі фракції. У липні нардепка з фракції «Голос» у парламенті Олександра Устінова заявила про зміну керівника фракції з Ярослава Железняка на Романа Костенка (як в. о.). Утім, сам Железняк заперечує, що таке рішення було ухвалено згідно з вимогами статуту.

22 жовтня нардепи з «Голосу» знову заявили, що Железняка звільнено з посади голови фракції. Железняк це заперечує.

Коментарі

Всі новини