На початку кожного тижня публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.
Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:
- збереження тарифу на електроенергію до 1 вересня;
- обшуки й закриття магазинів B2B Jewelry;
- збільшення вартості ремонту Шулявського шляхопроводу до 2 млрд грн;
- різке зростання кількості скарг на неправомірні дії держорганів до Ради бізнес-омбудсмена.

Кабінет міністрів зберіг режим спецзобов'язань для постачальників електроенергії до 1 вересня 2021 року, а це означає, що її вартість для споживачів до осені збережеться на рівні 1,68 грн за кВт/год.
Раніше передбачалося, що тарифи на електроенергію підвищать з 1 липня. Зараз Міненерго завершує підготовку пропозицій щодо скорочення обсягу субсидування побутових споживачів з одночасним захистом найуразливіших категорій.
Таке рішення було позитивно сприйнято населенням і відповідно позитивно вплине на рейтинг глави держави. Продовження наявної моделі необхідно для захисту споживачів і дасть змогу ефективніше відпрацювати нову модель із зацікавленими сторонами. Нагадаємо, що з 1 вересня ціна на електроенергію формуватиметься на ринкових принципах, що може призвести до її суттєвого зростання.

Служба безпеки та Національна поліція провели 26 обшуків у мережі магазинів фінансової піраміди B2B Jewelry, що належить Миколі Гонті, та за місцем проживання керівництва. Під час обшуків із магазинів вилучили прикраси, документи, що мають доказове значення тощо. Також правоохоронці опечатали частину салонів.
Компанію підозрюють у шахрайстві з фінансовими ресурсами та легалізації коштів, отриманих у злочинний спосіб в особливо великих розмірах.
Сама компанія створила петицію на сайті президента й зажадала зберегти «проєкт», дозволивши B2B Jewelry функціонувати в Україні.
Це позитивно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського, адже B2B Jewelry має всі ознаки «схеми Понці». Компанія обіцяла прибутковість інвестицій у вироби з дорогоцінних металів у розмірі 8% на тиждень або приблизно 400% річних. Раніше СБУ встановила, що жертвами організації стали 600 тис. громадян на загальну суму $250 млн.

Київська міська держадміністрація підвищила вартість реконструкції Шулявського шляхопроводу вдвічі — до 1,99 млрд грн. Водночас вартість розраховували за цінами на кінець березня 2020 року.
В оновленому проєкті КМДА врахувала експертні звіти, зважаючи на нові техніко-економічні параметри проєкту. Реконструкцію мають закінчити за вісім місяців.
Це негативно вплине на рейтинг президента, оскільки Шулявський міст обвалився в лютому 2017 року, а його реконструкція почалася в березні 2019 року, після чого її вартість переглядали кілька разів. Так, на початку будівництва було заявлено вартість 600 млн грн, а в жовтні 2019-го її збільшили до 1,05 млрд грн. Через те мера Києва Віталія Кличка підозрюють у зловживанні владою та розкраданні державних коштів.

Кількість скарг бізнесу на неправомірні дії державних органів до Ради бізнес-омбудсмена в другому кварталі 2021 року перевищила пів тисячі, що є рекордним за три роки (з 2018 року).
Зокрема, Рада отримала 531 звернення (на 25% більше, як порівняти з першим кварталом 2021-го, і на 38% більше, ніж у другому кварталі 2020-го).
Головними скаргами стали податкові питання, дії правоохоронних органів, регуляторів, місцевих органів влади, Міністерства юстиції, митні проблеми тощо.
Це негативно вплине на рейтинг глави держави, адже неправомірні дії держорганів погано позначаються на розвитку бізнесу в країні.