У четвер 8 вересня відбудеться чергове засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч лідерів та союзників НАТО щодо України вдруге пройде офлайн (на авіабазі Рамштайн у Німеччині), а загалом буде пʼятою від початку повномасштабного вторгнення.
Засідання проведе міністр оборони США Ллойд Остін, у ньому візьме участь також генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє сайт Альянсу.
Війна переходить у критичну фазу — генсек НАТО
За словами генсека НАТО, війна в Україні наразі переходить у критичну фазу, адже наближається зима, що ускладнить як ведення боїв, так і енергетичну ситуацію в Європі.
У своїй колонці для Financial Times напередодні зустрічі Рамштайн-5 у Німеччині Столтенберг пише, що єдність і солідарність союзників України піддадуться серйозному випробуванню через енергетичну кризу у Європі.
«Перед нами — важкі шість місяців із загрозою відключень електроенергії, збоїв і, можливо, навіть громадянських заворушень. Але ми повинні триматися курсу і протистояти тиранії — заради України і заради нас», — підкреслив він.
росія може напасти на країни НАТО
Єнс Столтенберг зазначив, що за підтримку України платиться ціна, але вона розраховується у доларах та євро, тоді як українці платять власним життям.
«Всі ми заплатимо набагато вищу ціну, якщо росія та інші авторитарні режими повірять, що можуть вторгнутися до своїх сусідів і безкарно порушувати міжнародне право», — попередив він.
Столтенберг додав, що підтримка України також сприяє глобальній безпеці, адже, підбадьорена будь-яким успіхом, росія може напасти на інших сусідів, в тому числі серед країн НАТО.
Він зазначив, що наразі НАТО готує більше десятка нових проєктів, які допоможуть Україні зустріти зиму.
«Ми продовжуватимемо допомагати Україні зміцнювати її сектор оборони та безпеки, а також переходити від зброї радянських часів до стандартів НАТО», — запевник генсек.
Якої зброї потребує Україна
Поки невідомо, яке озброєння можуть погодити на зустрічі Рамштайн-5, але Україні, на думку військових аналітиків, необхідні наступні види зброї для продовження контрнаступу та захисту своїх територій:
- системи ППО (аби убезпечити від постійних прильотів Одесу, Харків, Миколаїв, Дніпро, Запоріжжя тощо);
- безпілотники для подальшої дистанційної війни;
- ракетні системи MLRS, що здатні бити далі, ніж HIMARS (на відстань понад 77 км);
- звичайна та реактивна артилерія;
- багато боєприпасів.
HIMARS дозволили нівелювати перевагу росіян в артилерії, адже у росії немає хорошої автоматизованої логістичної системи, заявляв раніше Роб Лі з Інституту досліджень зовнішньої політики у Філадельфії. Водночас він зазначав, що лише ці системи не допоможуть Україні повернути території.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також