Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

На Заході без участі Києва обговорюють способи врегулювання в України – CNN

4 червня – Міжнародний день пам'яті дітей-жертв агресії. 261 дитина загинула в Україні на сьогодні

4 червня – Міжнародний день пам'яті дітей-жертв агресії. 261 дитина загинула в Україні на сьогодні

Офіційні особи США останніми тижнями регулярно зустрічаються зі своїми європейськими колегами, щоб обговорити можливі варіанти припинення вогню та початку переговорів. Про це телекомпанії CNN повідомили кілька джерел. Серед варіантів був план із чотирьох пунктів, запропонований Італією наприкінці травня.

Україна не бере прямої участі у цих дискусіях, незважаючи на обіцянку США «нічого про Україну без України». Офіційні особи США та України заявили, що США не чинили тиску на Україну, щоб вона дотримувалася певного плану, і не підштовхували безпосередньо до зустрічі з росіянами.

Існує деяка плутанина щодо того, які рамки США вважають за доцільне представити українцям для подальшого обговорення, пише CNN.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Постійний представник США в ООН Лінда Томас Грінфілд заявила, що італійський план є «одною з ініціатив, які ми, безумовно, хотіли б побачити, щоб покласти край цій жахливій війні та жахливим нападам на український народ». Але два американські чиновники повідомили CNN, що США насправді не підтримують італійську пропозицію.

У будь-якому разі офіційні особи США та західних країн повідомляли CNN, що зростає занепокоєння тим, що якщо росіяни та українці не сядуть за стіл переговорів і не дійдуть угоди, війна затягнеться – можливо, на роки.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Незрозуміло, чи ці обговорення переростуть у переговори про врегулювання, пише CNN. Адміністрація Байдена, як і раніше, не бачить реальних перспектив для будь-яких дипломатичних проривів або припинення вогню найближчим часом. Два чиновники НАТО заявили, що альянс не бачить великого бажання української сторони вести переговори – частково тому, що жорстокі російські бомбардування та незліченні порушення прав людини знищили в українському суспільстві підтримку будь-яких поступок Росії.

Москва також не виявляє особливого інтересу до серйозних переговорів. За словами джерел CNN, зараз Україна зосереджена на досягненні воєнної перемоги на сході та півдні, щоб зайняти більш вигідне становище на переговорах.

«Ми можемо запропонувати будь-які плани, які захочемо, але навряд чи Київ піде на щось, що передбачає поступки території», – заявив один із чиновників.

Занепокоєння тим, що конфлікт може затягтися на невизначений термін і зі зростаючими витратами відбилося в незначних змінах у формулюваннях та заявах офіційних осіб США за останні кілька тижнів, зазначає CNN.

У квітні заявлена мета США полягала в тому, щоб Росія «зазнала поразки», заявив тоді представник Ради національної безпеки і щоб російські збройні сили були значно «ослаблені» у довгостроковій перспективі, говорив міністр оборони Ллойд Остін.

Але в міру того, як на полі бою запанувала тупикова ситуація, високопосадовці, включаючи президента США Джо Байдена, наголошують, що навіть при постачанні передової західної зброї, перспективи миру для України зрештою залежатимуть від дипломатії.

«Як сказав президент України Володимир Зеленський, зрештою ця війна «остаточно закінчиться лише завдяки дипломатії», – написав Байден у нещодавній статті для New York Times.

За словами офіційних осіб, надія полягає в тому, що США зможуть підтримувати Україну достатньо довго, щоб довести війну до мирного врегулювання, а не до повної капітуляції Росії.

«Війни непередбачувані, – заявив 2 червня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. – Ми змогли передбачити вторгнення, але як розвиватиметься ця війна, дуже важко передбачити. Що ми знаємо точно, то це те, що майже всі війни закінчуються на якомусь етапі за столом переговорів».

Але поки що немає жодних ознак того, що або Україна здається, або що президент Путін змінить те, що він робить усередині України, заявив CNN один із представників адміністрації Байдена. Також немає жодних ознак того, що Путін має намір сумлінно вести переговори щодо припинення війни.

«Ми просто поки не знаємо», що може змінити думку Путіна, додав чиновник.

Коментарі

Всі новини