Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Рєзніков про підсумки зустрічі в Рамштайні: «Йдеться про справді історичні зміни»

Олексій Резніков у Рамштайні

Олексій Резніков у Рамштайні

На американській авіабазі Рамштайн у Німеччині 26 квітня відбулася зустріч представників оборонних відомств понад 40 країн. Це були не лише країни ЄС та НАТО, а й держави Африки, Близького Сходу та Перської затоки, Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Україну представляв міністр оборони Олексій Рєзніков. Він написав у фейсбуці про основні підсумки зустрічі.

Розглянули питання щодо короткострокових оперативних рішень за допомогою України для відсічі російської агресії, а також щодо довгострокового бачення – як посилити оборону нашої країни з урахуванням стратегічних викликів.

Рєзніков відзначив такі результати.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

1. Створено Консультативну групу з питань оборони України, яка діятиме на постійній основі, і в рамках якої раз на місяць «звірятиме годинник». Постійний механізм дозволить оптимізувати та прискорити процеси одержання зброї, удосконалити логістику, забезпечити оптимальну координацію.

2. Відбулися «тектонічні зрушення на рівні філософії». Розпочато інтеграцію України в НАТО де-факто, зокрема – перехід на західні калібри та техніку. Україна вже отримує артилерію калібру 155 мм.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Говорили про виробництво озброєнь та військової техніки, про місце України у цих процесах. «Це – основа довгострокового співробітництва, взаємодії та сумісності не лише збройних сил, а й оборонної індустрії», – написав Рєзніков.

3. Доказ цих зрушень – українські воїни вже деякий час опановують західну зброю. «Ми не афішували цю роботу, щоб забезпечити комфорт нашим партнерам. Наразі навчальні програми будуть масштабовані та поширені навіть на зразки озброєнь та техніки, щодо надання яких Україні поки що немає політичних рішень».

Міністр написав, що українські артилеристи, які тренувалися на САУ 155-мм калібру на полігоні в одній із країн, вразили ціль із першого пострілу. А потім допомогли іноземним колегам удосконалити комп'ютерну програму, яка керує цією САУ. «Це справило велике враження. Адже у наших воїнів за плечима – досвід війни, реальних боїв, де ціна помилки – життя.»

Загальний висновок за підсумками зустрічі: «Йдеться про справді історичні зміни, які найближчими тижнями-місяцями будуть матеріалізовані».

***

Резніков резюмував:

– Я хочу, щоб у всіх нас були вірні очікування. Попереду кілька дуже важких тижнів. Практична реалізація домовленостей, навчання та логістика потребують певного часу. Росія нагромадила сили для масштабного наступу на сході України вже зараз.

Допомога Україні зростатиме, але найближчими днями буде потрібна вся наша стійкість і надзвичайна єдність.

Ворог вже усвідомлює свою стратегічну поразку, але все одно намагатиметься завдати нам найбільшого болю. На жаль, до перемоги ми ще втрачатимемо наших воїнів. Ще будуть руйнування та болючі жертви.

Ми маємо витримати. І ми витримаємо!

Коментарі

Всі новини