Facebook Pixel

Татуювання під макіяж: новозеландські банди можуть змусити приховувати їхні знаки на обличчі

Новозеландські банди носитимуть макіяж?

Новозеландські банди носитимуть макіяж?

Заборона образливого татуювання обличчя може стати частиною більш широкої боротьби з бандами, заявляє Національна партія Нової Зеландії, яка перемогла на виборах у жовтні цього року.

Що відбувається на іншому кінці світу та як дійшло до заборони тату на обличчі, розповідає The Page.

Як борються з бандами в Новій Зеландії

Речник поліції Національної партії Марк Мітчелл заявив в інтерв'ю 26 жовтня, що якщо запропонована ним раніше заборона на нашивки банд (великі емблеми, пришиті, наприклад, до курток) не спрацює, то він розгляне можливість змусити членів банд наносити тональний крем на свої татуювання або їх заарештовуватимуть.

Quote«Якщо банди думають, що зможуть обійти заборону на нашивки, маючи на обличчі свастику і образливі татуювання, ми вживатимемо заходів, щоб зупинити це», — сказав Мітчелл.

Національна партія витіснила лейбористів на загальних виборах цього місяця, але можуть минути тижні, перш ніж вона прийде до влади, оскільки остаточні голоси ще не підраховані, а коаліційні дискусії все ще тривають, тому таке рішення є лише пропозицією.

Також Мітчелл згадав про заборону бандитських татуювань у Західній Австралії у 2021 році, яка також дозволила зафарбовувати їх макіяжем.

Банди Західної Австралії з їхніми інсігніями (знаками) на одягу. Фото: Getty Images

Банди Західної Австралії з їхніми інсігніями (знаками) на одягу. Фото: Getty Images

Чому заборона татуювань на обличчі навряд чи працює

Доцент Марк Лаухс з Квінслендського технологічного університету, який вивчає новозеландські та австралійські банди, поставив під сумнів ефективність цієї пропозиції, зазначивши, що жоден інший штат в країні не повторив заборону Західної Австралії.

Quote«Існує момент, коли ви переходите від ефективної політики до ... злісних законів», – сказав Лаухс, порівнюючи заборону татуювань у Західній Австралії з планом змусити ув'язнених членів банд носити рожеві комбінезони у в'язницях Квінсленду.

Рожеві комбінезони були запропоновані, але так і не прийняті, і були розроблені для того, щоб збентежити членів банд, а не підвищити громадську безпеку, що є метою антибандитських законів, сказав Лаухс.

Ба більше, поліції Нової Зеландії було б складніше розрізняти бандитські татуювання від культурних, особливо маорі (один із корінних народів Нової Зеландії): у них традиційні татуювання на обличчі під назвою «моко» останніми роками відроджуються.

Чому це може бути порушенням права на свободу слова

Заборона якогось типу татуювань може бути порушенням права громадян на свободу слова. Але є одна заковика – все залежить від трактування цього права на свободу слова та балансу з іншими правами та законами.

Наприклад, у США не може бути заборонена порнографія та, наприклад, нацистська символіка через Першу поправку. Вона передбачає: «Конгрес не повинен видавати законів, що обмежують свободу слова або преси».

Навіть спалювання американського прапора захищається Першою поправкою, тому що вважається вираженням думки громадянина, тобто частиною права на свободу слова, як будь-які тату, одяг, фільми та багато іншого.

Але тут все залежить від специфіки трактування Верховним судом Нової Зеландії їхньої конституції. Однак у жодній країні світу більше немає такого ставлення до свободи слова, як в США.






Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉