Facebook Pixel

Напад на журналістів «Схем»: двох нападників поновили на посадах в Укрексімбанку

Нападників на журналістів «Схем» поновили на посадах. Фото: Ковальчук Віктор / УНІАН

Нападників на журналістів «Схем» поновили на посадах. Фото: Ковальчук Віктор / УНІАН

Директора департаменту банківської безпеки Укрексімбанку Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки банку Олега Осіпова, які застосували силу проти журналістів програми «Схеми», поновили на посадах. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

У наказі про поновлення, датованому 9 листопада, ідеться про завершення внутрішнього розслідування в банку. Інформація про результати розслідування наразі невідома.

Щодо Тельбізова та Осіпова відкрито кримінальне провадження за зверненням журналістів. Дії директора департаменту банківської безпеки Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки Олега Осіпова слідство кваліфікувало за двома кримінальними статтями: 171 («Незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів і технічних засобів... перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності... якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища») та 126 («Умисне... вчинення... насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень»). Досудове розслідування кримінального провадження вже завершене, справа передана до суду, підготовче засідання призначене на 29 листопада 2021 року.

Telegram Logo

Раніше наглядова рада звільнила з посади голову правління Укрексімбанку Євгена Мецгера. Директор департаменту інформаційної політики Володимир Пікалов сам написав заяву про звільнення, яку задовольнили.

Контекст. 4 жовтня під час інтерв’ю з головою правління Укрексімбанку Євгеном Мецгером журналіст «Схем» запитав його про великий валютний кредит під заставу проблемного активу, який банк видав бізнесмену, чия компанія сплачує податки угрупованню «ДНР». Мецгер спробував перервати інтерв’ю та наказав охороні «забрати камери» в журналістів і «дістати з них касети».

За наказом Євгена Мецгера співробітники банку застосували фізичну силу до оператора «Схем», відібрали в нього дві камери та картки, на які здійснювався запис, і видалили записане відео. Журналісту вдалося записати інцидент на аудіо. Журналісти звернулися до правоохоронних органів, після чого Національна поліція відкрила кримінальне провадження. Банк заперечував факт нападу, але згодом «Схеми» відновили видалене відео й оприлюднили його.

Мецгер пізніше попросив вибачення в журналістів і назвав свої дії неприпустимими. 11 жовтня Мецгер написав заяву про звільнення, яку того ж дня схвалила наглядова рада «Укрексімбанку».

Коментарі

Всі новини