Facebook Pixel

Директор ЦРУ таємно відвідав Київ: про що вони говорили із Зеленським

Директор ЦРУ Вільям Дж. Бернс наприкінці минулого тижня таємно відвідав Київ, щоб поінформувати президента Володимира Зеленського про свої очікування щодо планів росії найближчими місяцями.

Головне питання Києва під час зустрічі полягало в тому, як довго Україна може розраховувати на допомогу США та Заходу, після того як республіканці захопили Палату представників і скоротили підтримку допомоги Києву, пише The Washington Post.

Чому Вільям Бернс їздить до Києва

Бернс вже не вперше попереджає Зеленського про плани росії. Фото: Getty Images

Бернс вже не вперше попереджає Зеленського про плани росії. Фото: Getty Images

The Washington Post зазначає, що Бернс, як колишній посол США у росії та високопосадовець Держдепартаменту, є одним із провідних експертів уряду США з питань рф.

Раніше він попереджав, що вступ України до НАТО — це найяскравіша з усіх червоних ліній для російської еліти, не лише для Володимира Путіна:

Quote«Я ще не знайшов нікого, хто б розглядав Україну в НАТО як щось інше, ніж прямий виклик інтересам росії».

Не так давно Бернс пов’язав рішення Путіна вдертися в Україну з метою повернути Москві її «колишню славу»:

Quote«Він вважає, що ключем до цього є відновлення сфери впливу по сусідству з росією, і він не вірить, що можна це зробити, не контролюючи Україну та її вибір».

У листопаді 2022 року Бернс також відвідав Україну — саме тоді, коли росія продовжувала ракетні атаки на українську енергосистему, прагнучи терором примусити Київ до переговорів на своїх умовах.

Він здобув довіру Офісу президента Зеленського, оскільки підтвердив, зокрема, що росія не готова до переговорів з Україною. Крім того, саме він попередив Зеленського в січні 2022 року про те, що російські війська намагатимуться захопити український аеропорт Антонова на першому етапі вторгнення 24 лютого.

Що буде з допомогою Україні від США

За даними джерел видання, цього разу Бернс наголосив на гостроті моменту на полі бою на Сході України та визнав, що в якийсь момент Києву буде важче отримати допомогу від США.

Зеленський отримав запевнення, що допомога Україні від США триватиме. Фото: Getty Images

Зеленський отримав запевнення, що допомога Україні від США триватиме. Фото: Getty Images

Утім, Зеленський і його помічники залишили зустріч із директором ЦРУ з враженням, що підтримка Києва з боку адміністрації Джо Байдена залишається сильною, додає автор матеріалу.

Крім того, екстрене фінансування України в розмірі $45 млрд, ухвалене Конгресом США в грудні 2022 року, триватиме принаймні до липня або серпня 2023 року.

Утім, Київ менш впевнений щодо перспектив ухвалення Конгресом США ще одного багатомільярдного пакета додаткової допомоги, як це було минулої весни.

Quote«Тоді як яструби-республіканці в Конгресі й далі виступають за озброєння України, інші — консерватори заявили, що хочуть скоротити витрати США, зокрема, мільярди доларів, які йдуть на військові дії», — зазначає видання.

Захід чекає на контрнаступ України, росія готує свою навалу

Вільям Бернс попередив Київ про плани росії щодо подальшого наступу. Фото: Getty Images

Вільям Бернс попередив Київ про плани росії щодо подальшого наступу. Фото: Getty Images

Представник ЦРУ, який говорив із медіа на умовах анонімності, відмовився повідомити, що саме Бернс передав Зеленському щодо військових планів росії.

Військові аналітики очікують, що загострення бойових дій цієї весни може визначити траєкторію війни.

Саме тому США та країни Заходу спішно відправляють в Україну бронетехніку, артилерію та ракети.

Союзники мають на меті посилити вогневу міць ЗСУ та інших підрозділів, сподіваючись, що додаткове обладнання дасть змогу українській армії прорватися через окуповані росією території, зокрема в Запорізькій області, під час контрнаступу, який, як очікується, розпочнеться найближчими місяцями.

Вільям Бернс таємно відвідав Київ. Фото: Getty Images

Вільям Бернс таємно відвідав Київ. Фото: Getty Images

Видання також пише, що тим часом росія планує розпочати власний наступ, сподіваючись залучити більше військ після мобілізації у вересні 2022 року 300 тис. осіб.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉