Facebook Pixel

Чому українці навряд чи підуть на територіальні поступки з рф – Володимир Паніотто

За останній місяць два українських найавторитетніших центри соціологічних досліджень провели дослідження щодо готовності українців до перемовин із рф, а особливо прийняття тих чи інших поступок заради досягнення миру.

За свіжим опитуванням Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), 32% українців готові на деякі поступки росії заради досягнення миру.

Президент КМІС Володимир Паніотто в інтерв'ю The Page прокоментував можливість ще більшого росту популярності поступок заради миру серед українців.

Чи може тиск росіян на Україну змінити думки громадян щодо миру

Динаміка досліджень КМІС показує, що з початку 2024 року частка українців, які готові прийняти переговори з рф зі здачею конкретно неназваних територій, значно зросла: з 19% у грудні 2023 до 32% у травні 2024 року. Проте Володимир Паніотто чітко артикулює, що все залежатиме від конкретних пропозицій, але головним фактором вибору для людей є гарантії безпеки.

Quote«Люди звикли жити у вільній країні, для них просто жах опинитись у росії, тому вони готові на поступки тільки за вагомих гарантій безпеки, скажімо, членства у НАТО. Варто розуміти, що в українців немає чіткої формули можливого компромісу з рф, тому різні варіанти можуть бути вкрай по-різному підтримані», – каже Паніотто.

Наприклад, запропонований в останньому опитуванні КМІС варіант домовленостей зі вступом України до НАТО та ЄС, але залишенням Донецької, Луганської областей і Криму в рф готові підтримати вже 57%, однак більшість людей вибрали це не як легкий вибір (20%), а важкий варіант (37%). До речі, цей варіант близький до сформульованого Борисом Джонсоном у його розмові із Трампом.

Втім, президент КМІС каже, що говорити, що все погано, точно не варто. Українці все більше ненавидять росіян через їхні злочини на нашій землі. До того ж українське суспільство вірить у подолання труднощів і готове терпіти війну до перемоги:

Quote«84% українців оцінили значущість держави для них оцінкою 10 із 10. Рівень щастя залишається на показнику 70% і майже не змінився за два роки. Рівень оптимізму щодо майбутнього України досі 75%. 76% вважають, що Україна здатна подолати всі виклики та труднощі. Приблизно стільки ж громадян у лютому 2024-го були готові терпіти війну стільки, скільки потрібно (зараз цей показник, можливо, дещо знизився)», – згадує важливі дані Паніотто.

Як соціологічні дослідження впливають на думку президента Зеленського та його команди (відео)

Подякувати 🎉