Facebook Pixel

Де діяльність українських дипломатів на міжнародній арені?

Ви задумувались, чому ми майже не чуємо про звитяги нашого МЗС із початку повномасштабного вторгнення, хоча робота насамперед із західними партнерами навпаки стала більш інтенсивною.

Велику частку роботи нашої дипломатії на себе перебрав безпосередьно президент Володимир Зеленський і Офіс Президента, але чи роблять вони це ефективно на другому році війни?

Колишній дипломат Дмитро Чекалкин в інтерв'ю The Page вважає, що ні, адже ми не бачимо результату від МЗС і Офісу Президента, а російську делегацію досі сприймають в ООН.

Чому міжнародна політика України часто не має результату

Першим аргументом Дмитра Чекалкина є прицип відбору до нашої дипломатії – лояльність Офісу понад усе.

Quote«Відбір керівного складу – виключно за принципом лояльності. Ми ж бачимо, як колишній посол України у Великій Британії Пристайко дозволив собі, може не зовсім виважений, вислів стосовно реакції Зеленського, і його буквально через три дні звільнили. Це був наш найдосвідченіший на сьогодні дипломат», – зазначає колишній дипломат.

Також він додає, що у нас є п'ятеро міністрів, у яких дозволяє і вік, і їхній фах активно долучитися до нашої міжнародної діяльності, але вони абсолютно ніяк не задіяні.

Натомість Дмитро акцентує увагу, що всюди задіяний голова Офісу президента Андрій Єрмак, на подив наших партнерів. Хоча його участь не передбачена жодною статтею української конституції.

А ситуація з тим, що у нас вже пів року немає посла у Великій Британії (один із найважливіших партнерів України), тільки підкреслює тезу Дмитра про покинутість дипломатії.

Чому українська формула миру є сумнівною ініціативою (відео)

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉