Facebook Pixel

Ювілей Єрмака: свято на держдачі в Карпатах, гвинтокрили ДСНС замість таксі. В ОП розповіли свою версію

Скандальний ювілей Єрмака: версії УП і Офісу президента. Фото: Facebook / Андрій Єрмак

Скандальний ювілей Єрмака: версії УП і Офісу президента. Фото: Facebook / Андрій Єрмак

Журналісти «Української правди» з’ясували, що керівник Офісу президента Андрій Єрмак 21 листопада з розмахом відсвяткував свій 50-річний ювілей у президентській резиденції «Синьогора» (Івано-Франківська область). Запрошених, з-поміж яких були, зокрема, глава держави Володимир Зеленський, заступник очільника ОП Олег Татаров і міністр розвитку громад Олексій Чернишов, звозили до місця призначення авіацією Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Як вдалося дізнатися журналістам, Єрмак разом із Зеленським відбули на держдачу 19 листопада ще до закінчення робочого дня. Утім, літак глави держави для цих цілей не використовувався — натомість того дня зі столиці до Івано-Франківська прилетів чартер, що має стосунок до групи «Приват» Ігоря Коломойського. У розслідуванні зазначається, що наразі достеменно невідомо, чи були Зеленський або Єрмак на його борту.

Telegram Logo

21 листопада, у день народження глави ОП, президент і ювіляр о 10 ранку брали участь у заходах, присвячених річниці Революції Гідності, у Києві. О 12-й Зеленський нагороджував військовослужбовців, а вже о першій годині дня з бази ДСНС у Козині злетів гвинтокрил. Приблизно о 15 годині він приземлився в Івано-Франківську.

За даними УП, саме цей транспортний засіб спецпризначення, а також ще один (належить Міноборони або Нацгвардії) 23 листопада перевіз 14 гостей Єрмака з держрезиденції назад до Києва.

Редакція видання звернулася до ОП із проханням прокоментувати події та відповісти на декілька запитань. Журналісти хотіли дізнатися, на яких підставах авіацію ДСНС залучили до святкування та в яку суму для держбюджету вилився ювілей.

Як на розслідування відреагували в Офісі президента

В Офісі президента відповіли на розслідування. В адміністрації Зеленського спростували 4-денне святкування та використання державних/приватних літаків або гвинтокрилів ДСНС для транспортування сторонніх осіб.

Quote«Користування цією резиденцією («Синьогора» – The Page) упродовж одного-двох днів, як і гвинтокрилами, що забезпечують пересування президента, відбувалося згідно зі звичайними протоколами щодо переміщення президента та його співробітників і користування відповідними об'єктами», – йдеться у відповіді.

В ОП також зазначили, що Зеленський вирушив на держдачу в п’ятницю ввечері, а «в неділю глава держави був у Києві на відповідних заходах, присвячених річниці початку Революції Гідності. У понеділок він також перебував на робочому місці».

На Банковій переконують, що Єрмак святкував день народження в понеділок, 22 листопада, разом із батьками, а наступного дня його вітали колеги.

Як прокоментував розслідування ювіляр

Єрмак на своїй фейсбук-сторінці повідомив, що не любить день народження й гучно святкував його лише раз у житті, коли йому виповнилося 35 років.

Quote«Цьогорічний ювілей я ніяк особливо не відзначав, лишень у понеділок заїхав до батьків. Вигріб від мами, що рідко в них буваю й що виглядаю втомленим. У вівторок виділив одну годину, щоб прийняти привітання від колег в Офісі президента», — написав він.

Контекст. Раніше цього місяця журналісти Bellingcat оприлюднили розслідування про українську спецоперацію із затримання російських найманців із ПВК Вагнера. Згідно з матеріалами, ініціатором її перенесення на останньому етапі виступив глава ОП Андрій Єрмак.

Коментарі

Всі новини