Facebook Pixel

Президент Зеленський вперше назвав кількість загиблих бійців ЗСУ

Президент Зеленський вперше назвав кількість загиблих бійців ЗСУ

Президент Зеленський вперше назвав кількість загиблих бійців ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками форуму «Україна. Рік 2024» вперше повідомив про втрати ЗСУ у війні. Він назвав цифру – 31 тис. загиблих. Президент зазначив, що інформація про начебто загибель 100 або 300 тис. українських військових, яку поширюють в рф і США, неправдива.

За словами Зеленського, це дуже чутлива інформація, але він вирішив її озвучити.

Quote«Тридцять одна тисяча українців військових загинули у цій війні. Не 300 тисяч, не 150 тисяч, що там бреше Путін зі своїм брехливим колом. Але кожна ця втрата – це великі втрати для нас. Росіян загинуло 180 тисяч. Всього втрат загиблих і поранених в росії 180 тисяч смертей. Я не знаю, скільки безвісти зниклих у них, але знаю, що до 500 тисяч в сумі з пораненими», – заявив він.

При цьому Зеленський відмовився назвати кількість поранених і зниклих безвісти бійців ЗСУ.

Quote«Ми також знаємо про десятки тисяч вбитих українців на окупованих територіях», – сказав Зеленський.

Про можливість переговорів з путіним

Президент України заявив, що не бачить можливості вести мирні переговори з президентом росії путіним.

Quote«А можна говорити з глухою людиною? Чи можна говорити з людиною, яка вбиває своїх опонентів? Питання у юридичній і політичній площині. Ми запропонуємо майданчик, на якому він може погодитися з тим, що він програв цю війну, і що це була велика помилка (вона для нього маленька, а для нас і для всього демократичного світу – це трагедія). Тому повинна бути справедливість у цьому питанні», – сказав Зеленський.

За його словами, те, як буде розвиватися ситуація на полі бою, залежить від підтримки Заходу.

Quote«Я впевнений, що ні. Найважче було 24-те, два роки тому. У нас немає цієї альтернативи – не перемогти, немає можливості програти. Що таке «Україна програє»? Нас не буде, не буде нашого існування. Нам точно не підходить такий фінал боротьби за своє життя», – відповів голова держави на запитання про те, чи Україна програє в цій війні.

Про проблему Придністров’я

Президент Зеленський не вірить, що невизнане Придністров’я наступного тижня попроситься до складу рф.

Quote«Я не впевнений, що на наступному тижні придністровці – чи хто там збирається – на це підуть. Я не впевнений у цьому з тієї інформації, яка є у мене», – сказав він.

Глава держави Він також підкреслив, що Україна не отримувала жодних запитів від Молдови щодо потенційного надання військової допомоги.

Quote«У нас війна іде. Це – перше. Ми воюємо з російською федерацією. Це – друге. Молдова до нас з будь-якими подібними запитами не зверталась. Це – третє», – зазначив Зеленський.

Про легітимність Президента після травня 2024 року

Володимир Зеленський зазначив, що тема його нелегітимності в якості президента України, що піднімали деякі політики на Заході та в Україні щодо після травня 2024 року, є програмою російської федерації.

Quote«Щодо легітимності, це не думка західних партнерів або когось всередині України, це наратив і програма рф. Для всіх зрозуміло, що це програма росіян. Всі проти цього. Буде тут Емманюель Макрон найближчим часом з «Великої сімки», він відповість. Мало того, що звучить не дуже весело, то мені дехто з них навіть говорить прізвища тих, хто у нас всередині, хто піднімає цей наратив. Погана ідея. Я до цього ставлюся, як до зрадницької позиції щодо України», – сказав він.

Про перспективи України на 2024 рік

Президент розповів про те, що чекає на Україну впродовж третього року війни.

Quote«Нам складно буде найближчі місяці, тому що є коливання в США, яке має вплив на деякі держави... Нам буде складно у березні-квітні, ми будемо проходити цей період хвиль. Різних хвиль: і політичних, і фінансових, і тиску різного – так воно і буде. Росія буде готувати контрнаступальні дії на початку літа або в кінці травня, якщо зможуть. Вони будуть готуватися. Ми будемо готуватись до їх бою. Їх бій, який почався з 8 жовтня, не приніс ніякого результату, я вважаю. Ми зі свого боку підготуємо наш план і будемо йти ним», – заявив Зеленський.

Також він сказав, що важливим моментом для України будуть президентські вибори в США.

Quote«Переломними моментами стануть вибори в США, і ми будемо розуміти, що відбудеться після цього. Я вважаю, що ми зможемо провести перший саміт, принаймні ми зробимо все, щоб підготувати документ для всього світу, який може привести до закінчення війни, яка має закінчитись справедливим миром для нас усіх, для України», – сказав очільник держави.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉