Facebook Pixel

Хто стоїть за ХАМАСом та чи може війна на Близькому Сході вплинути на допомогу Україні від США

Чи може війна в Ізраїлі вплинути на допомогу Україні від США?

Чи може війна в Ізраїлі вплинути на допомогу Україні від США?

Третю добу Ізраїль відбиває атаки терористичних організацій ХАМАС та «Хезболла», звільняючи власну територію.

Звірства ХАМАСу заполонили інтернет: розстріли цивільних євреїв і туристів, взяття в полон людей з інвалідністю. Ізраїль використовує більш точну зброю, руйнуючи цілі будинки інфраструктури ХАМАСу, але жертви серед цивільних є і тут.

Російські пропагандисти вже встигли порадіти, що нова війна на Близькому Сході частково відвернула увагу світових ЗМІ від України. І сподіваються, що так само перетягне на себе і західну допомогу зброєю.

The Page проаналізував, чи справді палестинсько-ізраїльська війна може зменшити підтримку України, що відбувається в Ізраїлі та чому проблему Сектора Газа досі не змогли вирішити.

Детальний огляд перебігу подій в Ізраїлі 8 жовтня читайте тут.

Іран допомагав ХАМАСу з нападом, а загиблих вже більше тисячі

Джерела The Wall Street Journal кажуть, що Іран більше двох місяців допомагав ХАМАСу планувати напад на Ізраїль та накопичувати ресурси для нього.

Проте це виглядає як «новина другої свіжості»: ізраїльські спецслужби, та й світові аналітики не раз говорили про підтримку Іраном, Ліваном та іншими арабськими державами ХАМАСу.

На ранок понеділка через напад ХАМАСу загинуло вже понад 700 євреїв. З боку Палестини кількість жертва становить близько 400 людей.

Армія Ізраїлю вражає інфраструктуру ХАМАСу

в Секторі Газа (відео)

Іран – головний бенефіціар тероризму на Близькому Сході

Офіційна позиція Ірану абсолютно недвозначно підтверджує його всебічну підтримку нападу. Останні 40 років лідери Ірану відкрито бажають смерті Ізраїлю, з часів заснування Ізраїлю арабські коаліції неодноразово заявляли про бажання влаштувати другий Голокост.

Доступно ситуацію з Іраном пояснює Ігаль Левін, офіцер армії Ізраїлю та військовий експерт у своєму пості:

Quote«ХАМАС, як і «Ісламський джихад», і особливо «Хезболла» – це все союзники або проксі Ірану. Озброює і спонсорує ці угруповання Іран. Готує теж Іран. Війна йде з Іраном, а не з «бомжами». Говорити, що війна йде тільки з якимось ХАМАСом (або іншими угрупованнями) – це приблизно як говорити, що Україна з 2014 року воювала тільки з «ЛДНР» – мовляв, велика українська армія не могла впоратися з якимись бомжами з ОРДЛО», – пише Левін.

У своєму ж зверненні до нації прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 7 жовтня пообіцяв:

«Ми перетворимо всі місця в цьому місті зла, де ховається ХАМАС, на руїни. Ізраїльська армія задіє всю свою міць. Жителі Гази, йдіть звідти негайно».

Чи зменшить війна в Ізраїлі підтримку України

За словами прем'єра Ізраїлю, перша частина операції «Залізний меч» закінчена знищенням більшості сил ворога на території держави, але на Ізраїль чекає «довга та важка війна».

8 жовтня, на другий день нападу, Джо Байден заявив, що додаткова допомога вже прямує до Ізраїлю. А голова Міноборони та Пентагону США Остін наказав, щоб американські есмінець, ракетний крейсер і авіаносець курсували ближче до берегів Ізраїлю.

Quote«США підтримують війська в готовності в усьому світі для подальшого посилення сил стримування, якщо це буде потрібно», – можливо, аби запобігти подальшій ескалації з боку Ірану сказав Остін.

Як США підтримували Ізраїль

Масштабна підтримка Ізраїлю Сполученими Штатами розпочалася в 73-му році, під час війни Судного дня, коли президент США Ніксон підняв величезну кількість авіації для поставок зброї до Ізраїлю.

Тоді ж іудеям поставили більше ста літаків F-4 Phantom II за один місяць. Вже у 99-му році США підписав з Ізраїлем меморандум про взаєморозуміння, який зобов'язав надавати мільярди на ізраїльську оборонку щороку.

Детальніше про те, з чого починалася і як розвивалася підтримка Ізраїлю США, ми говорили в інтерв'ю з Ігалем Левіним, офіцером ізраїльської армії.

Знищена мечеть та пошкоджені будинки в Секторі Газа. Ізраїльські удари теж вбивають цивільних, хоча й значно менше, ніж відкритий терор ХАМАСу

Знищена мечеть та пошкоджені будинки в Секторі Газа. Ізраїльські удари теж вбивають цивільних, хоча й значно менше, ніж відкритий терор ХАМАСу

Чи зміниться щось із підтримкою Заходом України

У Білому домі планують ухвалити величезний пакет підтримки Україні – пишеThe Telegraph.

Після внутрішніх хитань у Палаті представників Байден хоче вийти з глухого кута і покласти край дискусіям, кажуть джерела в адміністрації президента США виданню.

Для цього в адміністрації президента США розглядають різні шляхи, зокрема ухвалення одним голосуванням великого пакету допомоги розміром до $100 млрд, якого має вистачити до листопада 2024 року – саме тоді відбудуться президентські вибори у США.

«Ідея «великого пакету» твердо підтримується багатьма в адміністрації», — повідомило джерело, знайоме з ходом дискусії.

За оцінками, таке рішення скоріш за все буде підтримане майже усіма демократами і приблизно половиною республіканців у Палаті представників, а також значною частиною сенаторів.

Чи може завадити цьому ситуація з Ізраїлем

Якщо ситуація на Близькому Сході не переросте в справжню війну нової арабської ліги проти євреїв, то наступними кроками Ізраїлю, цілком ймовірно, будуть традиційні удари по ВПК Ірану та його союзників, тобто операції з проникненням на ворожу територію, але без перетину кордону військами.

Можливо, це навіть стане у пригоді Україні, бо Іран є важливим партнером і союзником росії, постачаючи їй частину дронів та ракет.

Найгірший варіант розвитку подій – повномасштабна війна може вплинути й на положення України, але поки її ймовірність здається невисокою, попри радикальні заяви Ірану, але вони були такими завжди.

Держсекретар США Блінкен не вважає, що події в Ізраїлі мають на меті відволікти Захід від російсько-української війни:

Quote«Ні, я цього не бачу. Я думаю, нам треба буде побачити, коли ми дізнаємося більше, які були і які є мотиви. Але ясно одне: ми активно працюємо над тим, щоб допомогти Ізраїлю і Саудівській Аравії нормалізувати свої відносини, а також Ізраїлю розширити свої відносини з багатьма іншими країнами в регіоні і за його межами. Це дуже важка робота, і неясно, чи зможемо ми її виконати. Але якби ми змогли, це дійсно змінило б перспективи всього регіону далеко в майбутньому», – заявив Ентоні Блінкен.

Цілком ймовірно, що саме можливість угоди між Саудівської Аравією та Ізраїлем про визнання останнього стала причиною, адже саудити одні з найвпливовіших гравців у регіоні, а визнання євреїв могло б поставити хрест на закликах до другого Голокосту. Більше того, вважається, що в угоду між двома державами не входили вимоги визнання Ізраїлем Палестини, що становило для останньої екзистенційну загрозу.

Повне інтерв'ю Ігаля Левіна про державу Ізраїль та її корисний досвід для України (відео)


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉