Facebook Pixel

З’явилися нові критерії бронювання для підприємств ОПК

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості визнає важливість підприємств оборонно-промислового комплексу для національної економіки. Ці підприємства виробляють товари, виконують роботи та надають послуги з розробки, виготовлення, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової техніки, боєприпасів та інших товарів оборонного призначення. Це необхідно для забезпечення потреб Збройних сил України (ЗСУ) та інших військових підрозділів.

Важливо, щоб для бронювання підприємство відповідало одному з двох критеріям:

  • виконує державний контракт з державним замовником у сфері оборони, або його залучили на підставі договорів, зокрема зовнішньоекономічних, виконувати такий контракт; або виробляє товари оборонного призначення, зокрема озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових частин на підставі договору за рахунок коштів інших позабюджетних джерел, не заборонених законодавством України, зокрема, — коштів благодійної допомоги у випадку, якщо поставка товарів оборонного призначення відбувається до військових частин ЗСУ та інших військових формувань;

або

  • отримує фінансову державну підтримку у вигляді грантів згідно з Порядком надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони, затвердженим постановою КМУ від 08.03.2024 № 262.

Міністерство стратегічного розвитку та промисловості визначає як критично важливе підприємство, що має ключове значення для національної економіки в галузі оборонно-промислового комплексу, згідно з пунктом 2 абзацу 10 Порядку та критеріїв визначення підприємств, установ та організацій, які критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Цей порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року за номером 76.

Відповідні зміни викладені у наказі Мінстратегрому «Про внесення змін до наказу Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України від 23 лютого 2023 року № 27» від 24.04.2024 № 58 та почнуть діяти з дня, коли їх офіційно опублікують.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉