Зміцнення гривні дозволило Національному банку протягом минулого тижня придбати $79 млн у золотовалютні резерви (ЗВР), які в результаті зросли до $26,8 млрд.
«Водночас переважання попиту на іноземну валюту продовжує домінувати на «форвардному» сегменті ринку, що свідчить про все ще стійкі девальваційні очікування економічних суб'єктів», — пише глава ради НБУ Богдан Данилишин.
За його даними, на готівковому ринку також продовжує спостерігатися переважання попиту на іноземну валюту над пропозицією, який з початку грудня склав майже $98 млн.
При цьому з початку 2020 року чиста купівля банками готівкової іноземної валюти у населення становила $1,1 млрд.
Як повідомлялося, сукупний розмір ЗВР, включаючи кошти МВФ, станом на 1 листопада склав $26,1 млрд.
Контекст. Курс гривні на міжбанківському ринку зміцнився за тиждень на 1,3% до 3-місячного максимуму. Цьому сприяло збільшення пропозиції іноземної валюти клієнтами банків у середньому на 13% у порівнянні з попереднім тижнем.