Facebook Pixel

Зростання світової економіки сповільнилося до десятирічного мінімуму — ООН

Темпи зростання глобальної економіки 2019 року стали найнижчими за останнє десятиліття — минулого року зростання світового ВВП склало лише 2,3%.

Про це йдеться у звіті ООН «Всесвітня економічна ситуація і перспективи 2020 року».

«Загострення відносин у торговельній сфері, фінансові потрясіння або ескалація геополітичної напруженості можуть зірвати відновлення зростання», — зазначив головний економіст ООН Елліот Харріс на презентації звіту.

Зростання світової економіки цього року буде в межах 1,8%-2,5% через тривалу слабку економічну активність. Це не дозволить у достатній кількості створювати робочі місця і перешкодить подоланню бідності, що підживлює невдоволення у багатьох частинах світу.

У США очікується скорочення зростання ВВП з 2,2% 2019 року до 1,7% 2020-го через спад ділової активності. В ЄС стійке зростання приватного споживання дозволить дещо збільшити зростання ВВП з 1,4% 2019 року до 1,6% у поточному, однак він залишиться на низькому рівні.

У Китаї прогнозується поступове уповільнення зростання ВВП з 6,1% 2019 року до 6% 2020-го і до 5,9% — 2021 року.

Найвищими темпами будуть розвиватися країни Східної Азії, які стануть вагомим джерелом глобального зростання. А ось економіки великих країн, що розвиваються, таких як Бразилія, Індія, Мексика, Росія і Туреччина, можуть показати лише незначне зростання.

Україна позначена як територія з потенціалом зростання 2-5%, Росія — 0,5-2%, Польща і Молдова — більше 5%.

Економічний спад очікується у Венесуелі, Аргентині, Еквадорі, Намібії, Анголі, Замбії, Судані, Ірані та Омані.

Контекст. У жовтні Financial Times розмістила статтю, в якій говориться про стан світової економіки як про «синхронізований спад».

У доповіді Global Economic Outlook агентства Fitch Ratings йдеться, що темпи зростання глобальної економіки 2020 року можуть сповільнитися до мінімального рівня з 2012 року через ескалацію торгового конфлікту між США та Китаєм.

Подякувати 🎉