Facebook Pixel

Ціна на газ: українцям приготували підвищення тарифів у два етапи

Українці до кінця опалювального сезону отримуватимуть перераховані платіжки за газ, тариф змінюватиметься щомісяця. Причиною таких перерахунків стане ціна газу на біржі. Крім того, вона впливатиме й на вартість розподілу газу, яку перерахують з 1 січня.

Про це розповіла членкиня НКРЕКП Оксана Кривенко у коментарі виданню Obozrevatel.

Як нараховується плата за розподіл газу

З початком роботи ринку газу було вирішено розділити плату за газ та його транспортування безпосередньо до квартир громадян. Крім того, споживачі можуть самостійно обирати постачальника газу. Однак обов'язковим є ще й утримування та обслуговування самої інфраструктури.

Telegram Logo

У кожного регіону та у кожного облгазу власний тариф на кубометр доставки газу. Абонплата нараховується протягом року, а розраховується шляхом поділу всього використаного вами газу у попередньому опалювальному сезоні, ділять об'єм на 12 місяців та помножують на тариф облгазу, який вас обслуговує.

Як зміниться тариф на газ у 2021 році

Вартість абонплати змінюватиметься, однак нові тарифи ще не погоджено. Однак, зважаючи на зростання зарплатні, збільшення вартості робіт, а також зміну економічної ситуації на підприємствах, вартість абонплати зросте.

Половину вартості доставки газу складає вартість самого газу. Тож у залежності від регіону вартість розподілу може зрости на 30%. Наразі користувачі сплачують виходячи з об'єму газу, який використали минулого опалювального сезону. А з січня почнуть рахувати той опалювальний сезон, який закінчився у 2020 році.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини