Facebook Pixel

Кількість жертв землетрусу у Марокко перевищила 2100 осіб — Reuters

Землетрус у Марокко

Землетрус у Марокко

Ті, хто вижив у Марокко під час найбільшого за більш ніж шість десятиліть землетрусу, намагалися знайти їжу, воду та притулок у неділю, оскільки пошуки зниклих безвісти тривали у віддалених селах, а кількість загиблих понад 2100, схоже, зростатиме й далі. Про це повідомляє Reuters. Багато людей провели третю ніч під відкритим небом після землетрусу магнітудою 6,8, який стався ввечері в п'ятницю 8 вересня. Працівники служби допомоги стикаються з проблемою дістатися до найбільш постраждалих сіл у Високому Атласі, скелястому гірському хребті, де багато віддалених поселень і багато будинків зруйновано.

За даними державного телебачення, кількість загиблих зросла до 2122 осіб, 2421 людина отримала поранення.

Землетрус у Марокко Фото: Reuters

Землетрус у Марокко Фото: Reuters

Шкода, завдана культурній спадщині Марокко, стала ще більш очевидною, коли місцеві ЗМІ повідомили про зруйнування історично важливої мечеті XII століття. Підземні поштовхи також пошкодили частину старого міста Марракеша, яке входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У Мулай Брахім, селі за 40 км на південь від Марракеша, жителі розповідали, як вони викопували мертвих із-під уламків голими руками. На схилі пагорба з видом на село жителі поховали 45-річну жінку, яка померла разом зі своїм 18-річним сином.

Землетрус у Марокко Фото: Reuters

Землетрус у Марокко Фото: Reuters

Багато будинків, побудованих із глинобитної цегли та деревини або цементу та шлакоблоків, легко руйнувалися. Це був найбільш смертоносний землетрус у Марокко з 1960 року, коли, за оцінками, стихійне лихо забрало життя щонайменше 12 000 людей.

У сильно постраждалому селі Амізмиз жителі спостерігали, як рятувальники використовували механічний землекоп для обваленого будинку.

Quote«Вони шукають чоловіка та його сина. Один із них може бути ще живий», — сказав Хасан Галух, будівельник на пенсії.

Зрештою команда знайшла лише тіла.

Землетрус у Марокко Фото: Reuters

Землетрус у Марокко Фото: Reuters

Армія, мобілізована для допомоги рятувальникам, розбила табір із наметами для бездомних. Через те, що більшість магазинів пошкоджені або закриті, жителі намагалися отримати їжу та товари.

Quote«Ми все ще чекаємо на намети. У нас ще нічого не було. Мені запропонував трохи їжі один чоловік, але це все після землетрусу. Тут не видно жодного відкритого магазину, і люди бояться заходити всередину, бо може впасти дах», — сказав робітник Мохаммед Неджар, який складав свою ковдру в імпровізованому укритті, побудованому з шматків дерева.
Епіцентр землетрусу

Епіцентр землетрусу

Епіцентр землетрусу знаходився за 72 км на південний захід від Марракеша, міста, улюбленого марокканцями та іноземними туристами за його середньовічні мечеті, палаци та семінарії, багато прикрашені яскравою мозаїчною плиткою серед лабіринту рожевих провулків.

Землетрус у Марокко Фото: Reuters

Землетрус у Марокко Фото: Reuters

У неділю уряд заявив, що створив фонд для постраждалих від землетрусу. Уряд також заявив, що посилює пошуково-рятувальні групи, забезпечуючи питною водою та роздаючи їжу, намети та ковдри. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, від стихії постраждали понад 300 тисяч людей.

Іноземна допомога

Іспанія повідомила, що 56 офіцерів і чотири службові собаки прибули до Марокко, а друга група з 30 осіб і чотирьох собак прямує туди. Велика Британія повідомила, що в неділю розгортає 60 пошуково-рятувальних спеціалістів і чотирьох собак, а також медичну групу з чотирьох осіб. Катар також повідомив, що його пошуково-рятувальна група вирушила до Марокко.

Президент США Джо Байден висловив «сум з приводу загибелі людей і руйнувань», спричинених землетрусом.

«Ми готові надати будь-яку необхідну допомогу марокканському народу», — сказав Байден на пресконференції в Ханої.

Американський чиновник повідомив, що група експертів зі стихійних лих, направлена Сполученими Штатами, прибула до Марокко в неділю, щоб оцінити ситуацію.

Землетрус у Марокко Фото: Reuters

Землетрус у Марокко Фото: Reuters

Франція заявила, що готова допомогти та чекає офіційного запиту від Марокко.

Серед інших країн, які запропонували допомогу, була Туреччина, де в лютому землетруси забрали життя понад 50 000 людей. До неділі турецька команда ще не вилетіла.

«Наступні два-три дні будуть критичними для пошуку людей, які опинились під завалами», — сказала глобальний операційний директор Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця Керолайн Холт.

У Марокко оголосили триденну жалобу, а король Мохаммед VI закликав молитися за загиблих у мечетях по всій країні.

Подякувати 🎉