Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Зеленський заснував нову вищу бойову нагороду та провів перші нагородження

Зеленський вручає «Хрест бойових заслуг» Валерію Залужному

Зеленський вручає «Хрест бойових заслуг» Валерію Залужному

Президент Володимир Зеленський нагородив новим президентським знаком «Хрест бойових заслуг» головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного.

Крім Залужного цієї нагороди удостоєні;

  • заступник командира механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Північ» капітан Владислав Калієвський;
  • бойовий медик механізованої роти мехбату 72-й ОМБр сержант Дар'я Мазуренко;
  • заступник головнокомандувача ЗСУ генерал-лейтенант Євген Мойсюк;
  • командир 14-го ОМБр ОК «Захід» полковник Олександр Охріменко.

Довідка. «Хрест бойових заслуг» – це заснована 5 травня 2022 року відзнака президента України для військовослужбовців ЗСУ та інших законних військових формувань, що виявили видатну особисту хоробрість та відвагу або вчинили видатний геройський вчинок при виконанні бойового завдання в умовах небезпеки для життя та безпосереднього зіткнення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
krest.jpg

В основу дизайну нагороди лягла історична нагорода «Хрест бойової заслуги» Української повстанської армії, але вона має стрічку кольорів сучасного прапора України, а меч на ній спрямований вгору на знак перемоги.

Нагороджуватися «Хрестом бойових заслуг» одна людина може не більше трьох разів. Під час першого нагородження вручається знак нагороди. При другому та третьому – знаки у вигляді дубової гілки, що прикріплюються до стрічки нагороди. При другому нагородженні ця гілка виконана зі срібла, при третьому — зі срібла та золота.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Хрест бойових заслуг» носять на грудях зліва нижче ордену «Золота Зірка» Героя України та перед іншими державними нагородами.

Коментарі

Всі новини