Facebook Pixel

Зеленський пропонує розширити Радбез ООН

Президент України Володимир Зеленський закликав провести реформу Радбезу ООН. Зокрема він запропонував механізм долання вето.

Про це пише офіційний ТГ Зеленського, посилаючись на його промову у Радбезі ООН.

Quote«Генеральній Асамблеї ООН треба дати реальну можливість долати вето. Це перший необхідний крок. За умови набрання двох третин голосів, які відображатимуть волю націй і з Азії, і з Африки, і з Європи, і з обох Америк, і з регіону Тихого океану – глобальної кваліфікованої більшості, – вето має реально долатися, і така резолюція Генеральної Асамблеї повинна бути обов’язковою для виконання всіма державами-членами», – зазначив Зеленський.

Також він запропонував розширити кількість країн – постійних членів Радбезу ООН.

Quote«Рада Безпеки ООН має бути повністю підзвітною націям світу. Я вітаю пропозиції різних лідерів розширити представництво націй у Раді Безпеки. Коло постійних членів Ради Безпеки має відображати сучасність», – додав Зеленський.

Серед них – представники Африканського Союзу, Азії, Латинської Америки та держави Тихого океану. Також як Президент України хочу, щоб членство у Радбезі ООН призупинялось для країн, які визнано агресорами.

Водночас Зеленський пропонує систему превенції агресій:

Quote«Потрібна система превенції агресій через раннє реагування на дії, спрямовані проти територіальної цілісності та суверенітету держав. Серед іншого – потужні санкції проти агресора. Кожен, хто хоче почати війну, має бачити ще до своєї фатальної помилки, що саме втратить, коли почне війну. Питання про застосування превентивних санкцій має виноситися на розгляд Ради Безпеки ООН автоматично, коли будь-який член Генеральної Асамблеї заявляє про загрозу агресії», – підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський виступає на 78-й сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉