Президент Володимир Зеленський планує накласти вето на закон №1210 з поправками до Податкового кодексу, який Верховна Рада прийняла в січні 2020 року. Крім того, глава держави додасть до нього свої пропозиції та зауваження.
Про це заявив уповноважений Зеленського з земельних питань Роман Лещенко під час онлайн-брифінгу, передає агентство «Інтерфакс-Україна».
«На документ буде накладено вето, оскільки «соєві правки» з точки зору реалізації законопроєкту — питання закрите. Сьогодні у нас є розуміння та підтримка щодо скасування їх з боку аграрного комітету та Кабміну. Ми плануємо піти шляхом прийняття законопроєкту авторства депутата Олега Тарасова», — заявив Лещенко.
Він також зазначив, що наприкінці травня парламент вже працюватиме у штатному режимі, і тоді відбудуться додаткові консультації з депутатськими групами щодо «соєвих правок». За словами Лещенка, це питання буде закрито протягом місяця з початку звичайної роботи Ради.
Контекст. Верховна Рада України прийняла 16 січня антиофшорний закон №1210 з поправками до Податкового кодексу, який передбачає норми трансфертного ціноутворення, запровадження плану дій BEPS з протидії ухиленню від сплати податків, а також підвищення низки рентних ставок.
У Європейській бізнес-асоціації повідомляли, що поправки до Податкового кодексу враховують низку зауважень з боку бізнесу, однак містять багато суперечливих норм: введення поняття «умовні дивіденди», норма про застосування принципу ділової мети.
Спілка українських підприємців закликала Володимира Зеленського ветувати закон. На думку спілки, поправки підвищують фіскальний тиск на сумлінних платників податків, погіршують інвестиційний клімат країни та негативно позначаться на розвитку української економіки загалом.
Через правки, які було внесено до Податкового кодексу, Американська торгова палата в Україні закликала органи влади до діалогу з бізнес-спільнотою.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист
Чому ринок медичного обладнання посилено досліджують правоохоронці і що з цим робити