Facebook Pixel

Зеленський увів у дію санкції РНБО проти майже 30 працівників російських спецслужб

Зеленський увів у дію чергові санкції РНБО. Фото: president.gov.ua

Зеленський увів у дію чергові санкції РНБО. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України про запровадження санкцій проти 28 співробітників розвідувальних і спеціальних служб Російської Федерації. З-поміж них 23 громадянина РФ і 5 громадян України. Про це повідомляється на сайті глави держави.

Підсанкційні особи причетні до сприяння окупаційній владі в Криму та на Донбасі, а також насадження російських наративів на окупованих територіях.

Санкції передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій; обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією України; неможливість виведення капіталів за межі України; зупинення виконання економічних і фінансових зобовʼязань; анулювання чи припинення ліцензій та інших дозволів; заборону на участь у приватизації та оренду держмайна.

Telegram Logo

Також забороняється видача дозволів НБУ на здійснення інвестицій і ввезення в Україну або вивезення з неї валютних цінностей, видача готівки за платіжними картками. Передбачено й передавання технологій і прав на обʼєкти інтелектуальної власності, і позбавлення всіх державних нагород України.

Рішення про застосування санкцій проти співробітників розвідки та спецслужб РФ РНБО ухвалила на засіданні 20 серпня за поданням Служби безпеки України. РНБО також доручила Міністерству закордонних справ поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання щодо запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Контекст. Нещодавно Зеленський підписав укази про запровадження санкцій проти фізичних і юридичних осіб, причетних до організації голосування на виборах до Держдуми РФ і порушення прав людини на території тимчасово окупованого Криму, а також проти керівників російської мережі супермаркетів Mere.

Коментарі

Всі новини