Facebook Pixel

Зеленський призначив Маркарову послом у США

Фото: ОП

Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський призначив Оксану Маркарову послом України в Сполучених Штатах Америки.

Зеленський вважає, що кандидатура Маркарової має три ключові переваги: патріотизм, високий професійний рівень і дуже позитивне сприйняття в США.

Він підкреслив, що новому послу необхідно зосередитися передусім на налагодженні ефективного діалогу з адміністрацією нового президента Джо Байдена. Також необхідно активно працювати з Конгресом США, підтримувати постійний діалог із законодавцями та зміцнювати двопартійну підтримку України.

Telegram Logo

Окремо він сказав про необхідність посилення санкцій США проти Росії, зокрема щодо проєкту «Північний потік — 2».

Контекст. 4 березня 2020 року Верховна Рада звільнила Оксану Маркарову з посади міністра фінансів.

З 1998 року до 2003-го Маркарова працювала радником з економічної політики та менеджером із зовнішніх і корпоративних зв'язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise. У 2003 році очолила інвестиційну групу ITT, де працювала до 2014 року.

У державному секторі економіки вона почала працювати 2015 року. У 2016-му стала першим заступником міністра фінансів, а через два роки — главою Мінфіну, змінивши Олександра Данилюка.

У листопаді минулого року стало відомо, що Володимира Єльченка, призначеного надзвичайним і повноважним послом України в США президентом Володимиром Зеленським менше ніж рік тому, вирішили замінити на Маркарову.

«Ідею вніс Андрій Єрмак. Необхідно розв'язувати питання з МВФ. Грошей немає. А Маркарова там має добру репутацію», — говорили в Офісі президента про мотиви такого рішення.

У грудні США погодилися з призначенням Маркарової на посаду посла України. Про це заявив заступник глави МЗС Євген Єнін. «Українська сторона вже отримала агреман на призначення Маркарової, але остаточне рішення ухвалюватиме президент України», — сказав він.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини