Facebook Pixel

Зеленський попросив власника «АвтоКрАЗу» бізнесмена Жеваго «вийти на зв'язок»

Фото: Офиіс президента

Фото: Офиіс президента

Президент Володимир Зеленський під час свого візиту до «АвтоКрАЗу» сказав, що очікує, щоб бізнесмен та власник заводу Костянтина Жеваго «вийшов на зв’язок», щоб обговорити ситуацію на підприємстві, зокрема держзамовлення. Зеленський попросив генерального директора заводу Романа Черняка передати його слова Жеваго.

Зеленський пояснив, що якщо власник зв’яжеться з урядом, то можна буде обговорити банкрутство та вийти з усіх судових справ.

Telegram Logo

За його словами, можуть бути проблеми, якщо уряд дає гроші підприємству, чий власник знаходиться у розшуку.

Водночас міністр інфраструктури Владислав Криклій додав, що якщо завод поверне урядові власника, то, відповідно, уряд поверне держзамовлення.

Контекст. «АвтоКрАЗ» у грудні минулого року підписав угоду про спільне виробництво військових і цивільних вантажівок з нігерійською компанією Proforce Limited. Нове виробництво автомобілів під брендом KRAZ-PROFORCE розташують у Нігерії. Налагодити випуск вантажівок компанії планують вже у 2020 році.

Зараз на «АвтоКрАЗі» триває процес банкрутства. У вересні 2018 року Госпсуд Києва порушив справу про банкрутство «АвтоКрАЗу» за позовом Ощадбанку, який вимагав 2,7 млрд грн. Жеваго вже втратив п'ять заводів через борги перед банком у розмірі 900 млн грн. Пізніше Ощадбанк відсудив акції «АвтоКрАЗу» у компаній, пов'язаних з їхнім власником.

Про свої претензії також заявляли: ліквідатор банку «Фінанси та кредит», який раніше належав Жеваго (5,1 млрд грн); ліквідатор «Дельта Банку» (1,3 млрд грн), Промінвестбанк (майже 2 млрд грн) та Укрексімбанк (6,8 млрд грн). Однак суди значно зменшили ці суми. Погашення боргів також вимагали кілька компаній, які теж пов'язували з Жеваго.

Коментарі

Всі новини