Зеленський підписав указ про націоналізацію частини нафтопроводу «Самара – Західний напрямок»

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО від «Про вжиття заходів щодо захисту майнових інтересів держави». Правоохоронним органам поставлено завдання з'ясувати обставини, при яких державна власність опинилася в приватних руках.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

19 лютого РНБО ухвалила рішення про невідкладні заходи для повернення державного майна, а саме частини нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» загальною протяжністю 1433 км, що проходить через територію України.

Telegram Logo

У той же день РНБО ухвалила рішення про застосування санкцій проти голови політради партії «Опозиційна платформа — за життя» (ОПЗЖ) Віктора Медведчука. В цілому РНБО ухвалила рішення щодо 19 юридичних та 8 фізичних осіб, на яких указом президента були накладені відповідні санкції.

Трубопровід «Самара — Західний напрямок», який проходить по території Житомирської, Рівненської, Тернопільської, Львівської, Закарпатської областей України, призначений для транспортування дизельного палива з Росії в напрямку Угорщини. Також в цьому трубопроводі є точки зливу палива на території України, наприклад, в Новоград-Волинському (Житомирська обл.) і смт Смига (Рівненська обл.). Проєктна потужність прокачування палива по трубопроводу становить 3,5 млн тонн на рік.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
195985-large.jpg

Згідно ст.7 Закону «Про трубопровідний транспорт», «магістральний трубопровідний транспорт має важливе народногосподарське та оборонне значення і є державною власністю України».

Оператором трубопроводу називають компанію «ПрикарпатЗахідтранс» (ПКЗТ). Власниками компанії є білоруський бізнесмен Микола Воробей і громадянин Німеччини Анатолій Шефер. Шефера пов'язують з оточенням Віктора Медведчука.

Сам Медведчук спростовував причетність до трубопроводу і постачання нафтопродуктів в Україну. 15 лютого на сайті ОПЗЖ було опубліковано заяву: «Ні Медведчук, ні члени його сім'ї не мали і не мають відношення до постачання та реалізації дизельного палива і скрапленого газу» в Україні.

ОПЗЖ посилається на рішення Верховного суду від 1 липня 2020 року щодо позову Медведчука до телеканалу «Прямий». Суд зобов'язав телеканал спростувати «недостовірну інформацію» про зв'язок політика з поставками в Україну дизеля і скрапленого газу з Росії.

У ЗМІ стверджують, що в 2015 році ПКЗТ увійшов в орбіту впливу Медведчука і став одним з основних джерел його доходів. Весною 2019 Медведчук переписав 51% в капіталі ПКЗТ на білоруський нафтобітумних завод Миколи Горобця.

Додатково. У грудні 2019 року повідомлялося, що компанії Wexler Group відновили імпорт російського дизельного палива з нафтопродуктопроводу «ПрикарпатЗахідтранс».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини