Facebook Pixel

«Кожен має принести жертву заради захисту України». Про що казав Зеленський на шоу Леттермана

Президент Володимир Зеленський взяв участь у ток-шоу «Мій наступний гість представлення не потребує» з Девідом Леттерманом на Netflix. Він розповів про війну, життя та про те, як допомагає гумор.

The Page зібрали основні тези.

Зеленський на Netflix: війна стала звичною

Сирена стала звичною. Багато українців до неї звикли. На жаль, бо я вважаю, що війна не має бути звичкою. Іноді ми навіть не звертаємо уваги на сирени, й не йдемо в укриття. Для мене сирена — це нагадування, що війна не закінчилась.

Була така ейфорія, коли було деокуповано Київ, Київщину. Але війна не скінчилася. Й те, що зараз росіяни не вбивають твого сусіда чи близького, означає, що в іншій частині країни вони вбивають наших військових.

Так що сирена — це нагадування, що десь там хтось віддає своє життя за твоє.

https://thepage.ua/ua/news/zvirstva-v-buchi-znajdeno-she-dva-tila-zagiblih

Зеленський на Netflix: росіяни перебувають в інформаційному міхурі

Щоб для російського суспільства «спрацювало» вторгнення, потрібно було їх повністю занурити в інформаційний міхур про те, що нібито «українців немає», що Україна — це «окраїна», яка не має своєї мови, насліддя, історії, що нібито українці «відірвалися» з розпадом Радянського Союзу, тимчасово.

Це — політика президента рф та його команди. Вони ці наративи спеціально розвивають, й інформаційно подають своєму суспільству. Так вони перемогли своє суспільство та їхній розум.

Зеленський на Netflix: війна — це складний вибір

Я не впевнений, що війна нас міняє. Я думаю, що ми це зможемо зрозуміти після закінчення війни. Війна — це інші умови існування. Це — умови, при яких потрібно обирати чи залишился ти людиною, або перетворишся у звіра, терориста, мародера чи гвалтівника.

Війна — це складний вибір. Тому що треба думати, відкидати ненависть до ворога й воювати за правилами: залишатись людиною.

Зеленський на Netflix: щоденно я займаюсь менеджментом війни

З початком війни я полюбив банальні речі: діти, життя, ранок. І немає сирен — тиша. Тиша теж дуже важливе слово.

Коли я просинаюсь — я вже радий тому, що я прокинувся.Я прокидаюсь о 5:30-6:00 ранку. Якщо трапилось щось критичне, то я просинаюсь від телефонного дзвінка. Потім йде військова нарада. Щоденно я займаюсь менеджментом війни, менеджментом держави. Ще люблю поїсти.

Якщо ви запитаєте, які моменти найприємніші, то це ті моменти, коли я можу поспілкуватися по телефону з дружиною та дітьми. Це спілкування — це той момент, коли можна, як то кажуть, видохнути.

Я рідко бачу своїх дітей і коли маю можливість з ними побачитися — вони задоволені, щоб я їм не говорив. Мені здається, їм не важливо, що я їм говорю, головне, щоб я був поруч, обіймав їх.

Зеленський на Netflix: діти знають про війну

Нам не потрібно дітям нічого говорити про перемогу. Вони знають про війну більше за нас. Мій дев’ятирічний син знає найменування всієї зброї, і ця інформація до нього надійшла не від мене.

З одного боку можна сказати, що путін вкрав дитинство у наших дітей. З іншого боку можна сказати, кожен з нас має принести щось у жертву заради захисту України. Наші діти віддали дитинство.

Зеленський на Netflix: гумор під час війни важливий

Моментів, коли з’являється посмішка дуже мало. Але без неї неможливо. Гумор — це частина організму. Гумор важливий, щоб не з’їхати з глузду. Я можу розповісти вам жарт.

Зустрічаються два одеських єврея. Й розмовляють:

Quote-Ну що, як ситуація? Що там говорять?
Quote-Ну що говорять. Кажуть, що війна. росія воює з НАТО.
Quote-І що? Як там?
Quote-Ну як…десятки тисяч російських солдат загинули, майже всі ракети використані, багато техніки поламано, підірвано. Ось така ситуація.
Quote-А що НАТО?
Quote-А НАТО ще не під’їхало.

Зеленський на Netflix: якщо путін помре війни не буде

На жаль, великий відсоток росіян вірять путіну. Ця віра — це як закрити вікна та двері, й сховатись від війни. Це трусливість — не знати та не визнавати у якій реальності ти живеш. А є люди, які розуміють реальність, але просто бояться.

Авторитарний режим страшний, але має великий ризик. Не може все залежати від однієї людини. Тому, коли така людина вмирає — інституції зупиняються. Такий час був у Радянського Союзу, зупинилося все. Я вважаю, якщо путіна не буде, росіянам буде складно, й вони будуть займатись внутрішньою політикою, а не зовнішньою.

Зеленський на Netflix: росія стала символом порожності

Росіяни будуть боротися за демократію тільки в той момент, коли вони зрозуміють, що прийшла повномасштабна ізоляція, і з неї є один вихід — повага до міжнародного права. А це вже демократія.

Визнати територіальну цілісність. Я не кажу тільки про Україну, я кажу й про Грузію та Молдову. Росіяни всюди наслідили.

Вже ніхто не тисне руку сьогоднішньому керівництву рф. Я у всіх сенсах цього слова: росії немає на змаганнях, у культурному просторі, на оскароносних заходах. Це і є ізоляція. Росія стала символом порожності.

Зеленський на Netflix про те, коли закінчиться війна

Ніхто вам не скаже коли закінчиться війна. Для нас кінець війни — це тоді коли ми відвоюємо свою землю, й будемо на своїх кордонах. Закінчення війни — це не заморозка конфлікту, і закінчиться вона тоді, коли вся наша земля буде деокупована.

США — лідер у підтримці України і без їхньої підтримки нам буде складно. Дуже складно. І питання «коли закінчиться війна?» також залежить від цієї підтримки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉