Facebook Pixel

Абонементи та доплати за медогляд і кабінет пацієнта в «Дії»: Зеленський запускає медреформу «Здорова Україна»

Автор

Президент Володимир Зеленський у рамках реформування медичної галузі анонсував запуск загальнонаціональної програми «Здорова Україна». Програма націлена на збільшення тривалості життя населення в країні, повідомив Офіс президента.

На форумі «Україна 30. Здорова Україна» Зеленський розповів, що програма спрямована на всі вікові групи населення.

«В Україні середня тривалість життя становить 72 роки. За цим показником ми займаємо 115-е місце у світі. Але найстрашніше тут не рейтинги, а то, що чисельність населення України зменшується з кожним роком. Щоб зрозуміти цю загрозу, досить порахувати, скільки нас буде через 10-20 або 50 років, якщо ми не змінимо цю ситуацію кардинально», — сказав президент.

Реформа шкільного харчування та популяризація спорту для дітей

Першою складовою програми стане модель «Здорова школа». В її рамках впровадять 8 компонентів для зміцнення здоров'я та імунітету учнів українських шкіл.

По суті, це реформа шкільного харчування, популяризація дитячого спорту, нова концепція фізичного виховання тощо.

Система повного медобстеження літніх і пенсіонерів

Для українців старше 55 років в рамках програми введуть систему повного медичного обстеження. Медогляд доведеться відвідувати кожні два роки, а інвалідам, хронічно хворим і т.д. — щороку.

Зеленський зазначив, що рання діагностика захворювань дозволить рятувати більше життів.

Електронний кабінет пацієнта в «Дії»

Уже восени 2021-го МОЗ запустить на базі програми «Дія» електронні кабінети пацієнтів для українців, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на форумі «Україна 30. Здорова Україна».

За задумом МОЗ, такий кабінет буде доступний кожному, у кого є смартфон із застосунком «Дія», і надасть більший функціонал для контролю здоров'я людини.

«Це дозволить проводити скринінгові програми, чітко відстежувати, хто проходить програми, які лікарі їх пропонують», — сказав Ляшко.

Скринінгові програми дозволять проводити щорічний медогляд людей старше 55 років у сімейного лікаря. Медогляд можна поєднати з певними процедурами — моніторинг аналізу крові, програми раннього виявлення ракових хвороб і т.д.. У МОЗ планують додатково мотивувати українців на проходження щорічного скринінгу, а лікарів — на його проведення.

Так, пацієнти отримають абонементи в спортзали або басейни, а сімейним лікарям почнуть доплачувати за кожного, хто вирішить пройти скринінгову процедуру.

Контекст. У 2020 році президент Зеленський вже заявляв, що медична реформа «по Супрун» виявилася неуспішною. Тому він прийняв рішення призупинити її, до часу, поки не розроблять нові варіанти.

Подякувати 🎉