Українською системою охорони здоров’я незадоволені пацієнти, влада і медики, адже заробітна плата низька, умови праці небезпечні, а пацієнти не отримують повноцінних медичних послуг. За словами заступниці глави Міністерства охорони здоров’я Ірини Микичак, про безкоштовні послуги, що задекларовані в Конституції України, просто не можна говорити. Про це вона розповіла партнеру — діловому тижневику «Перша Шпальта» додавши, що саме це потрібно було впроваджувати.
«Інше питання, що є частина суспільства, яка не хоче радикальних змін. А реформа не може відбуватися легенько, солодко, не боляче й частково. Сьогоднішня команда Міністерства охорони здоров'я змушена була дещо переглянути сам процес реалізації реформи, тобто другий її етап – зміни фінансування спеціалізованої стаціонарної амбулаторної допомоги», — пояснила вона.
За словами Микичак, Україна — остання країна на пострадянському просторі, яка ще не реформувала свою систему охорони здоров’я. Але зараз Україна йде шляхом продовження реформи, яку почали ще в перші дні незалежності держави. Передусім йдеться про сімейного лікаря, який, зокрема, є однією з осіб у реформуванні первинної ланки.
«Жодних розмов про те, що реформа має зупинитися, немає як таких. Є різні бачення чи різні підходи до її продовження», — резюмувала вона.
Контекст. Президент Володимир Зеленський вважає, що медична реформа в Україні не була достатньо успішною — це показав спалах COVID-19 у країні. Тому до реформи потрібно внести зміни.
Раніше в Україні створили Медичну раду, яка консультуватиме з питань впровадження та реструктуризації медичної системи країни, використання медичних технологій та організації наукових досліджень.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також