Facebook Pixel

Бюджет недоотримав понад 1,2 млрд грн за оренду держмайна

Держбюджет у 2022 році недоотримав 1,209 млрд грн плати за оренду державного майна через повномасштабне російське вторгнення.

Це підрахували у Фонді державного майна, повідомляє його пресслужба.

За перший квартал 2023 року до підрахунків збитків, яких ФДМУ зазнає на оренді майна через велику війну, додалося 345,06 млн грн.

До цих підрахунків Фонд включає платежі, які мали сплатити орендарі державного майна на тимчасово окупованих територіях України. ‎

«Фонд держмайна регулярно з 2014 року проводив роботу з фіксації сум недоотриманої орендної плати в зоні ООС, АР Крим і м. Севастополь. З 24 лютого 2022 року ця територія розширилася внаслідок повномасштабного вторгнення», — додали у відомстві.

До вказаної суми ФДМУ також включив розмір пільг у вигляді звільнення від сплати орендних платежів або знижки в розмірі 25 — 50%. Такі знижки уряд встановив для підтримки орендарів держмайна насамперед на окупованих територіях і в зоні бойових дій.

«Маємо в майбутньому стягнути всі втрачені та недоотримані гроші з рф. Також зараз розробляємо стратегію економічного відродження цих територій», — заявив голова ФДМУ Рустем Умєров.

Контекст. У Києві спростили правила оренди комунальної власності.

ФДМУ втретє виставив на продаж легендарний завод «Електронмаш».

У 2022 році Фонд держмайна вторгував на приватизації 2,2 млрд грн.

Оренда держмайна в передвоєнному 2021 році принесла рекордні надходження до бюджету.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉