Facebook Pixel

У Києві спростили правила оренди комунальної власності

Влада столиці затвердила нову Методику розрахунку орендної плати за комунальне майно. Головною метою ухвалення цього документа директор Департаменту комунальної власності КМДА Андрій Гудзь назвав «встановлення єдиних вимог до оформлення договірних відносин для орендарів, які мають право на отримання об'єктів оренди або продовження договорів оренди без проведення аукціону».

На сьогодні в Києві налічується 6 400 чинних договорів оренди на загальну площу приблизно 1,2 млн кв. м. З них під дію Методики розрахунку орендної плати підпадають 1 900 договорів на загальну площу 660 тис. кв. м.

«Ми врахували запровадження воєнного стану, а до цього тривалу роботу підприємців в умовах карантинних обмежень через епідемію СОVID-19, що спричинило зменшення підприємницької активності в місті та купівельної спроможності населення», – зазначив Гудзь. У підсумку орендні ставки за окремими видами діяльності встановлено в менших розмірах, ніж передбачено для державного майна.

Нова Методика також розширила перелік організацій, яким орендна плата встановлюється в розмірі 1 грн на рік. До списку додано спілки осіб з інвалідністю, громадські та благодійні організації, установи, що здійснюють безплатну психологічну, соціальну допомогу, реабілітацію та адаптацію осіб з інвалідністю, дітей із порушеннями розвитку. «Крім того, особливу увагу ми приділили громадським і благодійним організаціям, що надають безплатну психологічну, соціальну допомогу, здійснюють реабілітацію та адаптацію учасників АТО, громадським організаціям ветеранів для розміщення реабілітаційних установ», – додав Гудзь.

За його словами, Департамент комунальної власності й далі проводить аукціони з продажу комунального майна, що дає змогу «відкрито та прозоро наповнювати спеціальний фонд бюджету столиці».

Нагадаємо, що в березні 2022 року Київська міськрада звільнила всіх орендарів комунального майна столиці від сплати орендної плати на період дії воєнного стану та один місяць після його закінчення.

Також Державна податкова служба України розробила новий сервіс — «Калькулятор податку на майно».

Верховна Рада України 11 квітня 2023 року підтримала в цілому законопроєкт № 7632, який звільняє від сплати податку на нерухомість пошкоджене та знищене під час війни майно.

Подякувати 🎉