Facebook Pixel

Уряд затвердив порядок використання коштів на гуманітарне розмінування

Уряд затвердив порядок використання коштів на гуманітарне розмінування

Уряд затвердив порядок використання коштів на гуманітарне розмінування

Кабінет міністрів України затвердив порядок використання коштів з рахунка Міністерства економіки, відкритого в рамках платформи United24 для фінансування заходів із гуманітарного розмінування. Про це повідомляє Мінекономіки.

Документом затверджено чіткі й практичні механізми використання коштів, що надходитимуть на спеціальний рахунок Мінекономіки для фінансування заходів із гуманітарного розмінування.

Quote«Що важливо для нас і для донорів – процес буде максимально прозорим. Порядок передбачає регулярне оприлюднення інформації про потреби у сфері гумрозмінування на офіційному вебсайті Мінекономіки та порталі United24», — зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Зі свого боку розпорядники коштів будуть зобов’язані публічно звітувати про придбані чи надані за отримані кошти товари, роботи та послуги.

Згідно із затвердженим урядом Порядком, кошти з рахунку Міністерства економіки для фінансування заходів із гуманітарного розмінування можуть спрямовуватися, зокрема, на:

  • фінансування заходів із гуманітарного розмінування територій, забруднених вибухонебезпечними предметами, організацію робіт із розмінування та подальшого транспортування ВНП різного калібру до місця знищення тощо;
  • доукомплектування техзасобами піротехнічних підрозділів;
  • закупівлю машин механізованого розмінування (роботизованих комплексів важкого класу), піротехнічних машин важкого типу, оперативно-піротехнічних машин тощо.

Довідка. Проєкт United24 заснований за ініціативи Президента України Володимира Зеленського в травні 2022 року. На сьогодні United24 є головною платформою, куди надходять пожертви на підтримку нашої держави. Кошти надходять на рахунки Національного банку України та спрямовуються профільними міністерствами на ключові потреби.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉