Facebook Pixel

Закон про мобілізацію: Народні депутати подали понад 1300 правок

Народні депутати станом на 20 лютого подали понад 1300 правок до нового законопроєкту про мобілізацію. Розгляд проєкту закону почнеться не раніше 26 лютого.

Про це повідомляє «Суспільне» з посилання на членів комітету з нацбезпеки.

За словами депутатки Європейської солідарності Ірини Фріз, реєстрація правок завершиться тільки 21 лютого.

Quote«Понад 1 тисячу правок — це певний час. Секретаріат просто не в змозі буде звести цю велику (порівняльну. — Ред.) таблицю навіть за один день, можливо, спробують, тоді розгляд може розпочатися 23 чи 24 лютого, але скоріш за все, це буде починаючи з 26 лютого. Але допоки не буде готова ця таблиця, говорити про те, яка кількість правок, скільки потрібно часу, щоб їх розглянути, — 100% комітет не буде гальмувати цей процес», — сказала депутатка.

Ще один член безпекового комітету, народний депутат від «Слуги народу» Єгор Чернєв у коментарі «Суспільному» припустив, що на розгляд правок в комітеті знадобиться тиждень.

Quote«Завтра закінчується день подачі правок, тільки після цього голова має призначити засідання комітету щодо розгляду правок. Я не скажу зараз, яка там точна цифра, але точно понад 1300, тому це займе, я думаю, тиждень, не менше, в комітеті. І тільки після цього можна буде говорити про те, щоб його виносити в зал. 1300 правок, їх потрібно розглядати кожну одну за одною, групувати, розуміти, що буде змінюватися», — сказав він.

Нагадаємо, що наприкінці грудня Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію. У документі уряд, зокрема, пропонував знизити віковий поріг з 27 до 25 років. 7 лютого нардепи проголосували за цей проєкт у першому читанні.

Мобілізація в Україні: які нововведення від Кабміну станом на 20 лютого

  • Скасування строкової служби, запроваджується обов’язкова базова військова підготовка з 2025 року.
  • Люди з інвалідністю всіх груп звільнені від служби.
  • Оновити дані можна онлайн або через ЦНАП.
  • Дозвіл на звільнення від мобілізації після 36 місяців військової служби.
  • Надання права засудженим, за їх власним бажанням, мобілізуватися до війська.
  • Надання права поліції в участі у заходах з мобілізації.
  • Введення електронних повісток.
  • Примусовий привід силами поліції у разі неявки за повісткою (паперовою чи електронною).
  • У разі неможливості здійснення приводу обмеження права розпоряджатися майном, зокрема й коштами на рахунках, права керувати транспортним засобом, права на виїзд за кордон.
Подякувати 🎉