За 2023 рік підприємства Ferrexpo виробили 4,1 млн т окатків та концентрату. Це на 33% меньше, ніж у 2022 році. Тоді було вироблено 6,17 млн т.
Про це пише пресслужба Ferrexpo.
Чиста грошова позиція групи становила приблизно 109 мільйонів доларів США станом на 31 грудня 2023 року (31 грудня 2022 року цей показник становив 106 мільйонів доларів США), з мінімальними орендними зобов’язаннями та без боргів.
Також компанія планує відновити експорт продукції морем:
«Коли настане відповідний час, Ferrexpo планує запустити ще одну лінію виробництва окатків і відновити експорт морським маршрутом, якщо він буде безпечним і економічно ефективним», – розповів Голова ради директорів Ferrexpo Лучіо Дженовезе
Також він відзначив, що ціни на залізну руду зросли більш ніж на 20% протягом останнього кварталу завдяки підтримці Китаєм більш металомістких секторів його економіки і продовжували триматися до нового року. Ferrexpo також відзначає перші ознаки зростання попиту на окатки в Європі.
«Ці фактори разом сприяють нашому виробничому процесу, зважаючи на велику базу постійних витрат і підвищені витрати на логістику. На мій погляд, зростання попиту та підвищення цін є хорошим передвісником для Ferrexpo на наступний рік» – підсумував він.
Полтавський ГЗК Ferrexpo: які справи зараз розслідують правоохоронці проти підприємства
БЕБ звинувачує керівництво ГЗК у несплаті податків. За даними правоохоронців, у період з 2018 по 2021 рік голова правління підприємства Віктор Лотоус вносив неправдиві відомості в офіційні документи підприємства та занизив сплату коштів до бюджету за користування надрами родовища залізних руд на 2,2 млрд грн.
За даними Офісу генпрокурора, Віктора Лотоуса підозрюють у незаконному видобутку корисних копалин на території Полтавського ГЗК, (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 240, ч. 2 ст. 364-1 КК України).
Під керівництвом Лотоуса, маючи ліцензією на видобування лише залізної руди, ГЗК незаконно обробляв та реалізовував інші породи корисних копалин. Ці породи мали зберігатися у спеціально відведених сховищах. Натомість їх обробляли та отримували щебінь трьох різних фракцій, який продавали суб’єктам підприємницької діяльності.
Таким чином, з 2015 по 2021 рік було незаконно видобуто понад 20 млн куб. м корисних копалин – це приблизно тисячі вагонів. Сума завданих збитків становить понад 157 млрд грн.
29 червня 2023 року Служба безпеки спільно з ДБР вручили підозру 6 керівникам Полтавського ГЗК компанії Ferrexpo. Їх підозрюють у привласненні 400 млн грн під час торгівлі щебенем.
За даними СБУ, протягом 2019-2022 років керівництво ГЗК продавало щебінь, не маючи на це відповідного спецдозволу. Так, 1 тонну сировини збували «своїм компаніям» за 30-50 грн. А потім реалізовували породу вже за ринковою ціною, яка була майже в десять разів більша.
На думку правоохоронців, для реалізації оборудки її організатори вносили недостовірні відомості до звітної та фінансово-господарської документації.
Полтавський ГЗК групи Ferrexpo заявив, що продавав не щебінь, а відходи від виробництва залізної руди.
7 липня 2023 року Печерський суд Києва обрав запобіжні заходи для керівництва Полтавського ГЗК. Їм призначено тримання під вартою або заставу від 2 до 60 млн грн.
До цього 15 травня НАБУ взяло під варту голову Верховного суду України Всеволода Князєва під час отримання ним хабаря у розмірі $2,7 млн. Князєв, ймовірно, отримував гроші від людей, які діяли в інтересах олігарха Костянтина Жеваго. На думку НАБУ, хабар міг бути внесений Жеваго за можливість володіння Полтавським ГЗК.
Пресслужба Ferrexpo всі звинувачення відкидає.
Нагадаємо, що 22 вересня 2023 року Мінюст надіслав документи Ferrexpo про накладання арешту на частки корпоративних прав у розмірі 50,3%, що належать швейцарській компанії Ferrexpo AG у кожному з «Єристівського» ГЗК та «Біланівського» ГЗК .