Facebook Pixel

З України виїхав перший контейнерний поїзд до Китаю в межах проєкту «Один пояс і один шлях»

Перший вантажний контейнерний поїзд з України до Китаю відправився 28 вересня з київської залізничної станції «Ліски». Час його проходження — 18 днів.

Поїзд Україна — Китай є частиною міжнародного вантажного залізничного сполучення Китай — Європа. За 10 років його існування цим маршрутом було відправлено понад 50 тис. поїздів, повідомляє «Укрінформ».

Фото: «Укрінформ»

Фото: «Укрінформ»

У заході з нагоди запуску поїзда Україна — Китай взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Китаю в Україні Фань Сяньжун, перший заступник міністра інфраструктури України Василь Шкурак, заступник міністра економіки Михайло Лев, глава Державної митної служби Павло Рябікін, глава Госпродпотребслужби Владислава Магалецька, виконавець обов'язків голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишин, президент Торгово-промислової палати Геннадій Чижиков та інші.

Фото: «Укрінформ»

Фото: «Укрінформ»

Організація міжнародного співробітництва «Шовковий шлях» — висунута в 2010-х роках Китайською Народною Республікою ініціатива об'єднаних проєктів «Економічний пояс Шовкового шляху» та «Морський Шовковий шлях XXI століття». Два магістральних маршрути покликані з'єднати два основних кластери: виробничий у Китаї і споживчий у Європі, а також держави, по території яких прокладені маршрути.

Контекст. Контейнерні поїзди між Китаєм і Україною почали курсувати на регулярній основі в липні 2020 року. Усього з цього моменту в Україну було відправлено 52 поїзди. Досі контейнерні поїзди курсували тільки з Китаю в Україну.

Раніше через територію України пройшло 10 транзитних контейнерних поїздів із КНР до країн Європейського Союзу. Перший контейнерний поїзд до Польщі пройшов на початку січня 2020-го.

Фото: «Укрінформ»

Фото: «Укрінформ»

Контейнерні перевезення залізничним транспортом практикуються і в інших напрямах.

За підсумками 2019 року, контейнерні перевезення залізничним транспортом через Україну зросли на 14,6% порівняно з 2018-м. А в січні — квітні 2020 року ці перевезення, порівняно з аналогічним періодом 2019-го, збільшилися на 20%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉