Facebook Pixel

З 1 червня ціна на електрику може зрости: нардеп

Уряд планує підвищувати тариф на світло вже з 1 червня. Кошти підуть на відновлення енергооб’єктів.

Про це пише «Телеграф», посилаючись на слова народного депутата Сергія Нагорняка, члена парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Нардеп розповів, що нині в Кабміні йдуть активні обговорення про підвищення тарифів на електроенергію для населення.

«У січні в інтерв’ю вашому виданню я прогнозував, що вартість електрики для населення цього року зросте вдвоє», — розповів нардеп.

Яка буде вартість електроенергії з 1 червня

За даними видання, уряд підвищить вартість електрики вдвічі, з 2,64 до 4,5-5 грн за кВт. Кошти, отримані від підняття тарифів, будуть акумульовані на відновлення потужностей «Укргідроенерго» та на побудову 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС. Також планується залучити на це кредитні кошти:

«Нині йдуть переговори із західними фінансовими інституціями — щодо кредитів на відновлення генерації. Очевидно, це не швидкий процес. І, скажімо відверто, крім грошей на відновлення енергооб’єктів треба чимало часу», — пояснює Нагорняк.

Нагадаємо, що 17 травня Кабмін направив 1,55 млрд грн на відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС, які належать держкомпанії «Центренерго». Станції були сильно пошкоджені внаслідок ракетних обстрілів навесні цього року. Гроші виділено двома частинами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉