IT

Європейські країни створять власну хмарну платформу Gaia-X

Міністри економіки Германії та Франції представили проект хмарної платформи Gaia-X. Фото: Teller Report

Міністри економіки Германії та Франції представили проект хмарної платформи Gaia-X. Фото: Teller Report

Міністри економіки Германії та Франції презентували проєкт створення європейської хмарної платформи Gaia-X, яка повинна стати конкурентом хмарних сервісів з інших країн. Про плани її створення говорили ще торік, але тепер вони стали більш реальними – 22 німецькі та французькі компанії найближчим часом створять некомерційну організацію, яка буде займатися проєктом. В число учасників проєкту увійшли такі потужні гравці, як Dassault Systemes, Orange, Siemens, SAP, Bosch і Deutsche Telekom.

Нова хмарна платформа за задумом творців повинна знизити залежність європейських компаній і організацій в першу чергу від американських хмарних сервісів, що лідирують на цьому ринку: Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure і Google Cloud. Дані багатьох європейських компаній і державних структур розміщуються на віддалених хмарних серверах гігантів Кремнієвої долини. Тому Німеччина і Франція і підняли тему інформаційного суверенітету та безпеки.

QuoteGaia-X повинна бути запущена, хоча б як прототип, на початку наступного року.

Повідомляється, що робота над проєктом прискорилася через пандемію коронавірусу, коли компанії масово перейшли на віддалену роботу. Це зробило потребу в безпечному і європейському хмарному вирішенні ще більш актуальною.

Telegram Logo

Компанії з інших країн також зможуть приєднатися до Gaia-X, але вони повинні будуть працювати у відповідності з європейськими стандартами і правилами, в тому числі що стосуються сумісності і перенесення даних.

Контекст. На світовому ринку публічних хмарних обчислень в даний час домінують Amazon Web Services (47,8%), Microsoft Azure (15,5%), Alibaba (7,7%), Google (4%) і IBM (1,8 %). Жоден з цих гравців не є представником Європи.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини