Facebook Pixel

ЄС продовжив митний безвіз для України до 2025

У Європейській комісії затвердили продовження скасування митних тарифів на імпорт з України і Молдови з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025-го. Про це повідомили у Єврокомісії.

«Митний безвіз» – це призупинення імпортних мит і квот для України з боку Євросоюзу. Одночасно це посилює захист чутливої сільськогосподарської продукції через заходи, які входять до регламенту ЄС.

Quote«Відновлюючи ці заходи, ЄС продовжуватиме підтримувати торговельні потоки з України до ЄС та решти світу, а також сприятиме посиленню економічних і торговельних відносин для поступової інтеграції України у внутрішній простір ринку ЄС», – зазначають у Єврокомісії.

Коли у ЄС остаточно підтвердять продовження «митного безвізу» для України

Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі (INTA) має проголосувати за продовження скасування мит для України на засіданні 7 березня 2024 року.

Після чого Європейський парламент має прийняти цю пропозицію в першому читанні на засіданні у квітні 2024-го.

Далі це рішення має ухвалити Рада ЄС. Після підписання представниками Ради та Європарламенту рішення набирає чинності.

Нагадаємо, у серпні 2022 року Євросоюз скасував мита і квоти для українського експорту до ЄС. Обсяги експорту склали €24,3 млрд євро за 12 місяців станом на жовтень 2023 року порівняно з €24 млрд євро у 2021-му.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉