ЄС підвищує ставки у тарифній війні з США: які компанії опиняться під ударом

ЄС підвищує ставки у тарифній війні з США: які компанії опиняться під ударом

ЄС розглядає відповідні заходи проти фінансових установ Сполучених Штатів і технологічних компаній у відповідь на нові тарифи, які готує адміністрація президента Дональда Трампа.

Про це повідомляє Politico.

Тарифна війна між ЄС та США: що відомо

Як йдеться в матеріалі, по цей час Брюссель дотримувався традиційних правил торговельної війни. Зокрема, він дзеркально відповідав на тарифи адміністрації Трампа.

Однак тепер, коли Вашингтон погрожує ще більше покарати ЄС не лише за його існуючі тарифи, але й за те, що він вважає нетарифними бар’єрами, об’єднання готове підняти ставки.

«Ми будемо підходити до цих переговорів з позиції сили. Європа тримає багато карт. Від торгівлі до технологій і розміру нашого ринку. Але ця сила також базується на нашій готовності вживати твердих контрзаходів. Усі інструменти на столі», — заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Politico зазначає, що ЄС може націлитися на великі банки — JP Morgan чи Bank of America, або технологічних гравців — соціальну мережу Ілона Маска X, Google або Amazon.

JP Morgan. Фото: depositphotos

Видання підкреслює, що Євросоюз є нетто-експортером автомобілів, фармацевтичних препаратів і харчових продуктів до США. Однак блок також і чистий імпортер послуг, що дає йому більше важелів впливу в торгових суперечках.

«Американські технічні гіганти, фінансова індустрія та фармацевтичні компанії мають глибоке коріння в Європі. Заходьте занадто далеко, і Брюссель може закрутити гайки: цифрові податки на Кремнієву долину, регулятивні затискачі на Волл-стріт або податки на експорт фармацевтичних препаратів із США», — сказав старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин Тобіас Герке.

Також неназваний дипломат ЄС розповів Politico, що якщо Трамп запровадить взаємні мита, об’єднання «вступає в абсолютно нову гру».

Видання пише, що залежно від дій американського президента, у Єврокомісії є два можливі варіанти розвитку подій:

  • По-перше, використовуючи існуючі закони, створені за останні 5 років, Комісія може посилити правила, що регулюють Big Tech; оподаткування великих американських банків; або уповільнити видачу ліцензій на ведення бізнесу в ЄС.
  • По-друге, Європейська Комісія може обмежити доступ американських компаній до державних контрактів відповідно до свого нового інструменту міжнародних закупівель. Якщо Брюссель відключить американські енергетичні чи консалтингові фірми від державних контрактів ЄС, це вдарить по головному джерелу доходу.

Нагадаємо, у березні 2025 року агентство Reuters писало, що ЄС введе мита на американські товари вартістю $28 млрд, починаючи з квітня, у відповідь на митну політику президента США Дональда Трампа — загальні тарифи на сталь та алюміній у 25%.

Читати на The Page