Facebook Pixel

Нове загострення в Закавказзі. Єреван закликав Москву захистити територіальну цілісність Вірменії

Зангезурський коридор

Зангезурський коридор

Вірменська влада закликала Росію захистити територіальну цілісність республіки від агресії Азербайджану, пославшись на договір, підписаний 1997 року.

В оборонному відомстві Вірменії повідомили про дуже напружену ситуацію на сході республіки в Зангезурському коридорі, де спостерігаються локальні зіткнення з Азербайджаном, передає 1lurer.

Згідно з заявою секретаря Радбезу Армена Григоряна, протягом останньої доби Азербайджан здійснив агресію на суверенну територію республіки.

Telegram Logo

Це стало приводом для вірменської влади звернутися з проханням до російського керівництва про захист територіальної цілісності країни згідно з двостороннім договором від 1997 року.

Секретар Ради безпеки підкреслив, що Єреван очікує отримати від Москви військову допомогу, яка дасть змогу «досягти розв'язки ситуації».

Григорян додав, що спочатку будуть проведені переговори між Баку та Єреваном. Однак у разі їхньої безуспішності Вірменія буде змушена звернутися до РФ.

Вірменське МЗС також закликало Росію, учасників ОДКБ і країни Мінської групи вжити заходів, спрямованих на виведення сил Азербайджану з території республіки.

Раніше у вівторок, 16 листопада, Баку та Єреван обмінялися звинуваченнями в нападі. В азербайджанському Міноборони повідомили про поранення двох своїх солдат під час атаки Вірменії. У Єревані водночас стверджують, що Азербайджан розв'язав локальні бої на кордоні.

Отже, Азербайджан намагається натиснути на Вірменію, щоб прискорити запуск транспортного коридору через Зангезурську область до свого анклаву Нахічевань. Цей елемент є частиною мирної угоди внаслідок війни 2020 року.

Коментарі

Всі новини