Монетизація війни. Туреччина побудує залізницю з Баку до Нахічевані

Туреччина побудує залізницю з Баку до Нахічеванської Автономної Республіки — азербайджанського ексклава, територія якого відділена землями Вірменії.

Це буде продовження залізниці Баку — Тбілісі — Карс (БТК). Транспортний коридор на території Туреччини прокладуть із Карса до Игдира, а потім до азербайджанської Нахічевані, заявив міністр транспорту Туреччини Аділь Караісмаілоглу.

Він уточнив, що в транспортну інфраструктуру, зокрема розвиток залізниці, Туреччина вклала $5,7 млрд і має намір стати «логістичною супердержавою». Ці плани передбачають будівництво нових залізничних магістралей, модернізацію низки портів, збільшення пропускної здатності коридору (БТК), що об'єднує залізниці Туреччини, Грузії та Азербайджану.

Telegram Logo

Залізницю до Нахічеванської АР, за словами Караісмаілоглу, вирішено будувати після останніх подій у регіоні. Будівництво розпочнеться після завершення попередніх досліджень.

Контекст. Підсумок війни 2020 року між Вірменією та Азербайджаном передбачає право Азербайджану на створення транспортного коридору, що зв'язує основну територію країни з Нахічеванню. Влада Вірменії зобов'язалася гарантувати безпеку транспортного сполучення цим коридором, яке контролюватимуть російські прикордонники. Туреччина відіграла значну роль у переозброєнні армії Азербайджану й надавала йому активну підтримку в нещодавньому конфлікті.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За погодженням сторін буде забезпечено будівництво нових транспортних комунікацій, що зв'язують Нахічеванську АР із «материковим» Азербайджаном.

Нахічевань — єдиний регіон Азербайджану, який має кордон із Туреччиною. Протяжність кордону між двома країнами, який проходить по річці Аракс, складає приблизно 10 км. 1992 року через Аракс було збудовано міст, по якому проходить автомобільна дорога.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини