Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Монетизація війни. Туреччина побудує залізницю з Баку до Нахічевані

Туреччина побудує залізницю з Баку до Нахічеванської Автономної Республіки — азербайджанського ексклава, територія якого відділена землями Вірменії.

Це буде продовження залізниці Баку — Тбілісі — Карс (БТК). Транспортний коридор на території Туреччини прокладуть із Карса до Игдира, а потім до азербайджанської Нахічевані, заявив міністр транспорту Туреччини Аділь Караісмаілоглу.

Він уточнив, що в транспортну інфраструктуру, зокрема розвиток залізниці, Туреччина вклала $5,7 млрд і має намір стати «логістичною супердержавою». Ці плани передбачають будівництво нових залізничних магістралей, модернізацію низки портів, збільшення пропускної здатності коридору (БТК), що об'єднує залізниці Туреччини, Грузії та Азербайджану.

Залізницю до Нахічеванської АР, за словами Караісмаілоглу, вирішено будувати після останніх подій у регіоні. Будівництво розпочнеться після завершення попередніх досліджень.

Контекст. Підсумок війни 2020 року між Вірменією та Азербайджаном передбачає право Азербайджану на створення транспортного коридору, що зв'язує основну територію країни з Нахічеванню. Влада Вірменії зобов'язалася гарантувати безпеку транспортного сполучення цим коридором, яке контролюватимуть російські прикордонники. Туреччина відіграла значну роль у переозброєнні армії Азербайджану й надавала йому активну підтримку в нещодавньому конфлікті.

За погодженням сторін буде забезпечено будівництво нових транспортних комунікацій, що зв'язують Нахічеванську АР із «материковим» Азербайджаном.

Нахічевань — єдиний регіон Азербайджану, який має кордон із Туреччиною. Протяжність кордону між двома країнами, який проходить по річці Аракс, складає приблизно 10 км. 1992 року через Аракс було збудовано міст, по якому проходить автомобільна дорога.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини