Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає позику в розмірі 200 млн євро, щоб допомогти українській газовій компанії «Нафтогаз» створити стратегічні запаси газу під час другого зимового опалювального сезону після російського вторгнення. Повідомляє пресслужба ЄБРР.
Підписання відбулося в Києві, ЄБРР представляв Маттео Патроне, керуючий директор Східної Європи та Кавказу, а «Нафтогаз» — голова правління та генеральний директор компанії Олексій Чернишов.
«Ми пишаємося нашою співпрацею з «Нафтогазом», який також покращує своє управління та, після труднощів у минулому, успішно завершив реструктуризацію своїх облігацій — ми готові підтримувати їх і надалі», — сказав Маттео Патроне.
«Це дуже важливий крок до зміцнення енергетичної стабільності нашої країни в умовах воєнного часу. Я щиро вдячний ЄБРР та Маттео Патроне за співпрацю та послідовну підтримку України в цей непростий час», – зазначив Олексій Чернишов.
Це підписання призводить до реалізації угоди, укладеної в червні на Конференції з відновлення України в Лондоні між президентом ЄБРР Оділем Рено-Бассо та прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. Це частина зусиль ЄБРР щодо посилення енергетичної безпеки країни – одного з п’яти інвестиційних пріоритетів для підтримки ЄБРР реального сектору економіки України.
Усі інвестиції ЄБРР в Україну передбачають розподіл ризиків з донорами та партнерами, у цьому випадку з Норвегією та Нідерландами.
«Народ України чекає ще одна холодна зима під нападом росії. Норвегія продовжуватиме підтримку критично важливої енергетичної безпеки України та задоволення потреб в опаленні будинків, підприємств і державних установ. Ми пишаємося тим, що підтримали ці зусилля ЄБРР 54 мільйонами євро. ЄБРР є ключовим партнером Норвегії у п’ятирічній комплексній програмі підтримки України. Наразі Норвегія профінансувала зусилля ЄБРР лише в галузі енергетики на 300 мільйонів євро у 2022-2023 роках», — заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.
ЄБРР, який має більш ніж тридцятирічну історію стосунків з Україною, працює над підтримкою реформ української влади і значно збільшив свою участь у воєнний час, зосередившись на енергетичній безпеці, життєво важливій інфраструктурі, продовольчій безпеці, торгівлі та підтримці приватного сектору.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова безпека вимагає співпраці на всіх рівнях: Підсумки InfoSec Ukraine 2025 у Києві