Facebook Pixel

Понад 20% представників бізнесу, які виїхали за кордон, більше не повернуться — дослідження

Мають намір повернутись в Україну протягом найближчих 6 місяців 26% бізнесів, які виїхали за кордон після повномасштабного вторгнення. Ще 9% — протягом найближчих 7−12 місяців. 20% мають намір повернутися, але не раніше, ніж через рік. 22% вважають, що, найімовірніше, поїхали назавжди.

Про це свідчать результати дослідження, яке провели Європейська Бізнес Асоціація та дослідницька компанія Gradus Research.

В цілому, 81% опитаних представників бізнес-аудиторії залишаються на своєму постійному місці проживання або вже повернулись додому, 15% наразі перебувають за кордоном, ще 4% змінили місце проживання в межах України.

Змінили місце роботи через переміщення усього 20% опитаних, які знайшли нову роботу у місці перебування, однак більшість — 80% - продовжують працювати на тому ж місці.

Зокрема, 43% респондентів працюють в українській компанії, що веде діяльність в Україні, 27% — в міжнародній компанії, що працює в Україні, 24% — в міжнародній компанії, що має представництва за межами України, 6% — в українській компанії, що має представництва за межами України.

Які чинники сприятимуть поверненню додому

Поверненню додому, на думку учасників опитування, в першу чергу, сприятимуть безпекові та економічні фактори.

Зокрема, 74% можуть повернутися після остаточного завершення війни, 48% — у разі підвищення рівня життя в Україні, 39% — за умови достойно оплачуваної роботи в Україні, 26% — у разі відсутності бойових дій та загрози обстрілів, 13% — через заборону працювати дистанційно і 9% — через відсутність доступного житла за кордоном.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉