Facebook Pixel

Яка пенсія буде у 2024 році: кому чекати підвищення

У 2024 році зміняться розміри мінімальної та максимальної пенсії в Україні. Також нині триває підготовка законопроєкту, згідно з яким пенсії планують розраховувати за новою формулою. Розповідаємо, як це працюватиме і якою буде мінімальна пенсія в Україні 2024 року.

Що буде з пенсіями у 2024 році в Україні

Наступного року в Україні планують запустити пенсійну реформу. Її завдання — підвищити рівень виплат (до 30-50% середньої зарплати), а також порівняти старі та нові пенсії.

  • мінімальну пенсію планують підвищити разом зі зростанням прожиткового мінімуму — з 1 січня 2024 року вона становитиме 2361 грн;
  • на максимальну пенсію також чекає підвищення — оскільки ці виплати виплачують у десятикратному розмірі, то вона буде на рівні 23 610 грн;
  • середня пенсія в Україні 2024 року становитиме до 6 тис. грн, натепер вона становить 5311 грн.

Також 2024 року відбудеться індексація пенсій.

Як будуть індексувати пенсії у 2024 році

У 2024 році в Україні перерахунок пенсій відбудеться у три етапи: у січні, березні та липні:

  • у січні 2024 виплати підвищать тим, хто отримує мінімальну і максимальну пенсію;
  • у січні та липні 2024 року — перерахують пенсію тим, хто отримує мінімальну пенсію в 65 років із повним страховим стажем, тобто це чоловіки, які мають 35 років стажу, і жінки зі стажем 30 років;
  • у березні 2024 року — пенсії підвищать усім, чиї пенсії мають індексувати за планом, з 1 березня планується провести нову індексацію.

Нова формула індексації пенсій лежить в основі пенсійної реформи. Зараз індексацію проводять, множачи розмір пенсії на якийсь коефіцієнт — різницю між індексом споживчих цін за попередній рік та індексом споживчих цін за рік, що передує попередньому.

Нова формула індексації враховуватиме не тільки рівень інфляції, а й розмір заробітної плати, з якої здійснювалися страхові внески. Таким чином, чим більший стаж і вища заробітна плата, тим більшою буде пенсія.

Наразі цей законопроєкт перебуває на розгляді в Кабінеті Міністрів, очікується, що його буде ухвалено до кінця цього року. Якщо це станеться, то розмір пенсій у середньому збільшиться на 15-20%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉