Facebook Pixel

Як українці можуть отримати гранти на створення і розвиток бізнесу

Жителі України можуть отримати грант на створення та розвиток власного бізнесу, сума якого коливається від 50 до 250 тисяч гривень.

Про це розповіла директорка Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Олена Мельник в інтерв'ю виданню «РБК-Україна».

Quote«Якщо людина має підприємницьку ініціативу, бажає створити власну справу або розширити свій малий бізнес, то можна отримати грант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень», — зазначила вона.

Умовою отримання гранту в рамках проєкту «Власна справа» є формування бізнес-плану з реальними цифрами. Також власник бізнесу повинен взяти одного найманого працівника при сумі гранту до 150 тисяч та двох найманих працівників — при гранті до 250 тисяч.

Грант надається строком на 3 роки, а найманий працівник повинен працювати протягом усього періоду.

Quote«Грант треба покривати не як звичайний банківський кредит, а за рахунок платежів і зборів, які сплачує підприємець. І фактично за 3 роки суму в 250 тисяч гривень при двох найманих працівниках легко покрити за рахунок лише цих офіційних платежів», — пояснила Мельник.

Українці подали вже 44 тисячі заявок, схвалено понад 13 тисяч на суму 3,2 млрд гривень. Середній розмір гранту — 237 тисяч гривень. Потенційно було створено понад 30 тисяч робочих місць. До того ж п'ята частина грантів була видана на створення нових бізнесів.

У рамках програми отримати грант можуть і ветерани війни. Сума коливається від 250 тисяч до 1 млн гривень. З квітня, коли запрацювала програма, подано майже 800 заяв, а 292 особи отримали гранти на 123 млн гривень.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉