Як мешканцям новобудови укласти прямі договори, щоб сплачувати за світло по 2,64 грн Фото: з відкритих джерел
Експерти YASNO розповіли, як мешканцям новобудов укласти прямий договір з постачальником електроенергії, щоб сплачувати світло за тарифом 2,64 грн/кВт-год та які документи необхідно зібрати.
Коли можна укладати договір з оператором розподілу електричної енергії:
- Новозбудований житловий будинок повинен бути приєднаний до мереж системи розподілу за постійною схемою живлення. Для цього забудовник має в повному обсязі виконати всі технічні умови приєднання до електричних мереж.
- Будинок має бути офіційно введений в експлуатацію, відповідно до норм законодавства. Для цього забудовник повинен мати відповідні документи, які підтверджують завершення будівництва, зокрема, декларацію або сертифікат.
- Забудовник має організувати облік електричної енергії. Для цього потрібно встановити окремі лічильники для різних цілей, зокрема, для житлових квартир та технічних потреб будинку – освітлення сходових кліток, ліфтів, насосних, паркінгу.
- Для цього забудовник має встановити у ввідних розподільчих пристроях нового житлового будинку окремі загальні лічильники на технічні цілі та на квартири. Якщо проєктом будинку передбачено автоматичне зчитування даних лічильників, то забудовник має ввести в експлуатацію автоматизовану систему збору даних та керування лічильників.
- Забудовник має передати будинок обслуговуючій організації.
- Обслуговуюча організація, яка відповідає за догляд за багатоквартирними будинками, повинна укласти договори з оператором системи розподілу електроенергії та з постачальником цієї енергії. Це забезпечить правильний розподіл та постачання електроенергії для всього будинку.
Перш ніж передати будинок обслуговуючій організації, забудовник повинен виконати попередні умови.
Якщо всі умови виконані, мешканці квартир можуть укладати прямі договори з оператором системи розподілу та постачальником електроенергії за побутовим тарифом для населення. Це гарантує їм стабільне постачання електроенергії за фіксованою ціною.
Мешканці новобудови мають укласти такі договори:
- Договір про розподіл електричної енергії з оператором системи розподілу (ОСР), до мереж якого приєднаний будинок. Це можна зробити через онлайн-сервіс на сайті ОСР без відвідування центру обслуговування клієнтів.
- Договір з YASNO про постачання електричної електроенергії — на сайті або завітавши до одного з енергоофісів компанії у столиці після отримання документів від ОСР.
Які документи мешканці мають надати YASNO, щоб укласти прямі договори з постачальником:
- заява на приєднання;
- документ, яким визначено право власності чи користування на об'єкт (квартиру) та витяг із державного реєстру на нерухомість;
- паспорт громадянина України: перша, друга сторінки та сторінка про зареєстроване місце проживання (або ID-картка (2 сторінки) з довідкою про реєстрацію місця проживання особи);
- довідка про присвоєння ІПН (в разі, якщо ІПН відсутній, копія сторінки паспорта з відповідною відміткою податкового органу);
- копію паспорта точки розподілу електричної енергії за об’єктом споживача.
Що відомо про компанію YASNO
YASNO — це бренд, під яким працює група компанії, які постачають електроенергію та пропонують енергоефективні рішення для електромобілів. Вони обслуговують близько 3,5 млн українських сімей та підприємств, зокрема у Києві, Дніпропетровській, Донецькій та інших областях України.
Три компанії бренда YASNO тричі очолили рейтинг постачальників електроенергії, який склав аналітичний центр DiXi Group в рамках проєкту USAID.
YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня та розвиває онлайн-обслуговування.